Souboj Čechů v Eurolize: Satoranský předčil Veselého o dva body

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Souboj českých basketbalistů v Evropské lize skončil lépe pro Tomáše Satoranského, jehož Barcelona zvítězila těsně 80:78 na hřišti Fenerbahce Istanbul s Janem Veselým v sestavě. Barcelona tak uhájila neporazitelnost ve skupině C a míří za postupem. Fenerbahce naopak podruhé za sebou prohrálo. Oba Češi zaznamenali po čtyřech bodech.

Dvě největší hvězdy současného českého basketbalu se proti sobě postavily vůbec poprvé. Rovněž to byl první český souboj v euroligovém zápase od prosince 2009, kdy si Veselý ještě v dresu Partizanu Bělehrad zahrál proti Jiřímu Welschovi z Málagy.

Veselý opět nechyběl v základní sestavě a odehrál téměř 16 minut, během nichž stihl 4 body, 7 doskoků z toho tři v útoku, 2 asistence a 2 bloky. Satoranský si zahrál 12 minut a opět prokázal svou velkou efektivitu, když stihl 4 body, 4 asistence, 3 doskoky a 4 získané fauly, což z něj dělalo třetího nejužitečnějšího hráče týmu.

Od začátku se hrál v Istanbulu vyrovnaný zápas a oba favorité se střídali ve vedení. Fenerbahce se povedlo dvakrát mírně odskočit, ale Barcelona se vždy dotáhla a v poslední čtvrtině zaútočila. Utekla až na sedm bodů.

Zlomit soupeře mohl Satoranský, ale minul dvě střely, což ještě dalo Fenerbahce šanci. Domácí zabojovali, snížili na rozdíl jediného koše a v poslední minutě se snažili o obrat, jenže Ricky Hickman ani Emir Preldzic trojku neproměnili.

Evropská liga - 4. kolo:

Skupina A: Žalgiris Kaunas - Unics Kazaň 77:71, Nižnij Novgorod - Anadolu Efes Istanbul 66:76.

1. Real Madrid 4 4 0 383:323 8
2. Žalgiris Kaunas 4 3 1 310:276 7
3. Anadolu Efes Istanbul 4 3 1 302:282 7
4. Unics Kazaň 4 1 3 307:297 5
5. Nižnij Novgorod 4 1 3 300:371 5
6. Sassari 4 0 4 317:370 4

Skupina B: Maccabi Tel Aviv - Cedevita Záhřeb 73:83.

1. CSKA Moskva 3 3 0 259:220 6
2. Unicaja Málaga 3 3 0 240:216 6
3. Maccabi Tel Aviv 4 2 2 329:327 6
4. Cedevita Záhřeb 4 1 3 278:298 5
5. Limoges 3 1 2 216:227 4
6. Alba Berlín 3 0 3 221:255 3

Skupina C: Fenerbahce Istanbul - FC Barcelona 78:80 (Veselý 4 body, 7 doskoků, 2 asistence - Satoranský 4 body, 3 doskoky, 4 asistence), Zhořelec - Bayern Mnichov 89:78.

1. FC Barcelona 4 4 0 327:289 8
2. Fenerbahce Istanbul 4 2 2 319:321 6
3. Panathinaikos Atény 3 2 1 250:231 5
4. Bayern Mnichov 4 1 3 314:328 5
5. Zhořelec 4 1 3 309:339 5
6. Milán 3 1 2 218:229 4