23. května 2016 • 21:42

Nymburk slaví TŘINÁCTÝ titul v řadě! Děčín rozebral 3:0 na zápasy

Autor: ,
TOP VIDEA
SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili SESTŘIH: Hertha - Dortmund 1:1. Hosté v novém roce podruhé ztratili
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Basketbalisté Nymburku získali v české lize třináctý titul za sebou. Ve třetím finále vyhráli 102:53 a celou sérii s Děčínem ovládli stejně jako před rokem 3:0. Potvrdili tak svou dominanci v NBL, v jejíž sezoně prohráli jediné utkání a celkově jen dva z posledních 108 duelů. Nejužitečnějším hráčem finále byl zvolen Vojtěch Hruban."To bylo pro mě překvapení. Byli i jiní kandidáti. Chasson Randle na tom byl statisticky asi lépe. Jsem za to každopádně rád, ale bylo to překvapivé," prohlásil Hruban. "Sice je to třináctý titul, ale to nemůže omrzet. Vždy je krásné zakončit sezonu vítězně. Navíc naši cizinci ještě žádný titul neměli, takže na nich bylo vidět, že teď asi budou oslavy v jejich režii," dodal.

Nymburk byl jasným favoritem, Děčín zase svým postupem do finále vyrovnal loňské maximum. Válečníky navíc trápily rozsáhlé zdravotní potíže včetně příušnic, a tak čtvrtfinalistovi prestižní VTB ligy nedokázali konkurovat.

"Mrzí nás, že jsme nemohli být Nymburku důstojnějším soupeřem," řekl generální manažer Děčína Lukáš Houser. "Každý ví, že obhajovat je mnohem těžší. Zvlášť když jsme omladili a nebyli jsme favoritem na finále. Jsme rádi, že jsme to zaslouženě zvládli. Škoda jen, že jsme ve finále postrádali čtyři klíčové hráče. Ale i kdybychom byli kompletní, tak by to bylo těžké," připustil trenér Pavel Budínský.

Staronový šampion si ziskem titulu zajistil start v hlavní fázi premiérového ročníku Ligy mistrů FIBA. "Vzhledem k tomu, že jsme získali titul, potvrdili jsme si účast v Lize mistrů. Těšíme se, že budeme hrát takovou soutěž. Vypadá velmi nadějně a kvalitně. Ať už se týká soupeřů, tak i ekonomiky. Dává nám to jistotu prize money. Velká bude i prestiž," míní člen představenství Nymburku Ondřej Šimeček.

Fantastická atmosféra! 3 850 fanoušků tleskalo děčínským hrdinům i přes prohru

Děčín by jako vicemistr mohl startovat v Evropském poháru FIBA, ale zřejmě se toho vzdá. "Z finančních důvodů do Evropy nemůžeme. Kdybychom náhodou postoupili, byl by to z hlediska nákladů velký problém a hlásit se tam s tím, že nesmíme postoupit, to nedává smysl. Spíše chceme udržet naší výkonnost, a to bude těžké i tak," dodal Houser.

Nymburk chtěl o titulu rychle rozhodnout a už v první čtvrtině nastřílel 35 bodů. Téměř každý jeho útok končil košem a Děčínu se nedařilo soupeře přibrzdit. Domácí tak už v 15. minutě vedli o třicet bodů a o vítězi nebylo pochyb.

Děčín se však nevzdával a bojovným výkonem ve druhé půli na chvíli přibrzdil ofenzivní smršť domácích. Pomáhali mu i fanoušci pokřikem: "Tak jsme druzí, no a co". Trenér Pavel Budínský dával i hodně prostoru mladým hráčům, pro které šlo o velkou zkušenost měřit se s hráči Nymburku v jejich vrcholné formě. Nymburk pak i trochu polevil a hrál spíše pro diváky.

"Basket nás v této sezoně bavil a bylo to vidět i ve finále. Hráli jsme s energií, chutí a chtěli jsme si to užít. Padalo nám to tam i z dálky, což bylo pro Děčín těžké. Hráli jsme, co jsme chtěli, a přidali jsme ještě něco navíc," hodnotil Hruban.

Poslední minuta už se nesla v roli oslav a gratulací. Slavily oba celky a děčínští fanoušci děkovali svým hráčům za celou sezonu. "Pro Nymburk je to třináctý titul a pro nás teprve druhé stříbro. Naši fanoušci jsou navíc výjimeční. Aby někdo prohrál o tolik bodů a pak deset minut sklízel ovace, to se jen tak nevidí. V současným podmínkách jsme dosáhli maxima," prohlásil Houser. "V Děčíně je basketbal náboženství a já jsem rád, že toho mohu být součástí," dodal Budínský.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

Nymburk - Děčín 102:53 (35:16, 67:30, 86:43)

Nejvíce bodů: Randle 22, Hruban 14, Dixon 11, Vaughn 10 - Kroutil 13, Vyoral 12, Pomikálek 9. Konečný stav série: 3:0.

V Děčíně se hrál basketbal na zimáku, atmosféru si chválil i Nymburk

Velkolepé finále! V Děčíně zazpívala českou hymnu SuperStar Křováková

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze