Pohoda na úvod. Basketbalistky USK smetly Hradec a ve finále vedou 1:0

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalistky ZVVZ USK Praha podle očekávání vstoupily do ligového finále jasnou výhrou, na palubovce Hradce Králové zvítězily 95:52. Sedmý titul v řadě mohou Pražanky získat už v domácím prostředí, kde v neděli a ve středu sehrají další dvě finálová utkání.

Obhájkyně zlata sice mají v nohách náročné Final Four Evropské ligy v Jekatěrinburgu, odkud se vrátily na začátku týdne, ale v Hradci od začátku ukazovaly, kdo je favoritem. A to i přesto, že postrádaly svou nejlepší hráčku Sonju Petrovičovou.

Hradec vydržel vzdorovat jen do páté minuty, pak přes 11 minut nedal ani bod a USK šňůrou 28:0 rozhodl o svém 111. ligovém utkání v řadě.

V poločase už to bylo o propastných 38 bodů a ve druhé polovině se zápas spíše jen dohrával. Hradec si vylepšil reputaci alespoň tím, že druhý poločas prohrál jen o pět bodů, když se výrazně zlepšil v útoku.

Basketbalistky USK Praha rozhodly o svém vítězství již po prvním poločaseFoto ČTK

Pražanky za výhrou táhla s 24 body Alena Hanušová, které výrazně sekundovaly Marta Xargayová s 16 body a Karolína Elhotová, jež přidala o bod méně. V dresu Hradce se na dvouciferný počet bodů dostala jen Pamela-Therese Effangová (13).

Hradec na soupeře nestačil především pod košem, odkud inkasoval 52 bodů a na doskoku prohrál 29:52. V útoku si hostující hráčky doskočily 17 míčů.

Finále ligy basketbalistek - 1. zápas:

Hradec Králové - USK Praha 52:95 (7:24, 17:55, 33:68)
Nejvíce bodů: Effangová 13, Minarovičová a Buraová po 6 - Hanušová 24, Xargayová 16, Karolína Elhotová 15, Vyoralová 10. Fauly: 21:15. Trestné hody: 15/11 - 19/15. Trojky: 5:6. Doskoky: 29:52. Stav série: 0:1.