Jízda Houstonu končí. Rockets padli po 14 zápasech, nestačili na Lakers | iSport.cz
21. prosince 2017 • 08:51

Jízda Houstonu končí. Rockets padli po 14 zápasech, nestačili na Lakers

Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky Na Anglii bez Dočkala. Kdo ho nahradí? Pickford smázl Vydrovy výroky
SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila SESTŘIH: Třinec - Vítkovice 3:0. Ani napodruhé Bartošákova kouzla na Oceláře nestačila

Vítězná série basketbalistů Houstonu v NBA skončila na čísle 14. Favorizovaný tým podlehl Los Angeles Lakers 116:122, Rockets nepomohlo ani 51 bodů Jamese Hardena.
Lakers v Houstonu skvěle začali a ve druhé čtvrtině vedli o 22 bodů. V domácím dresu se však rozehrál Harden, právě během druhé části stihl dát 24 bodů, a tak v poločase hosté vedli už jen o čtyři body. Lakers si však cennou výhru vzít nenechali.

Držel je hlavně nováček Kyle Kuzma, jenž si zlepšil osobní rekord na 38 bodů. Skvělý zápas v dresu Lakers odehrál i Corey Brewer: svému bývalému celku nastřílel 21 bodů.

Situaci hollywoodskému týmu ulehčilo zranění rozehrávače Chrise Paula. Odstoupil v úvodu poslední čtvrtiny a Rockets prohráli poprvé v sezoně utkání, do něhož Paul nastoupil. "Vůbec jsme nebránili. Dělali si, co chtěli, a když soupeři tohle dovolíte, prohrajete," řekl domácí křídelní hráč Trevor Ariza.

Po Brewerově vzoru se proti bývalému zaměstnavateli vytáhl i pivot Miami Kelly Olynyk. Zlepšil si osobní rekord na 32 bodů a hlavně díky němu Heat porazili Boston Celtics 90:89.

Floridský celek porazil nejlepší tým Východní konference, přestože postrádal Hassana Whitesidea a Gorana Dragiče. Celtics nestačilo 33 bodů Kyrieho Irvinga, jenž v poslední sekundě nepřesnou střelou odmítl výhru.

Už podesáté v řadě zvítězili basketbalisté Golden State Warriors. Klay Thompson se na vítězství nad Memphisem 97:84 podílel 29 body, Kevin Durant přidal 22. Grizzlis vedl Marc Gasol s 21 body.

V nečekaném vzepětí pokračuje tým Chicago Bulls. Orlando zdolal 112:94 a slaví sedmé vítězství v řadě. Bulls ani jednou neprohrávali a vedli až o 30 bodů. Jejich nejlepším střelcem byl Denzel Valentine s 16 body, Nikola Mirotič přidal 15 bodů a 10 doskoků.

NBA:

Atlanta - Indiana 95:105, Boston - Miami 89:90, Brooklyn - Sacramento 99:104, Charlotte - Toronto 111:129, Chicago - Orlando 112:94, Dallas - Detroit 110:93, Denver - Minnesota 104:112, Golden State - Memphis 97:84, Houston - LA Lakers 116:122, LA Clippers - Phoenix 108:95, Oklahoma City - Utah 107:79, Portland - San Antonio 91:93.

Severozápadní divize:

1. Minnesota 32 19 13 59,4