Cleveland vyrovnal s Bostonem sérii, James zazářil 44 body

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Clevelandu vyhráli čtvrtý zápas finále Východní konference NBA nad Bostonem 111:102 a v sérii srovnali na 2:2. Další skvělý výkon v play off předvedl v dresu domácích LeBron James, který Cavaliers dotáhl k vítězství 44 body.

Více než 40 bodů nastřílela hvězda Clevelandu už pošesté v letošním play off a celkem má na kontě takových výkonů ve vyřazovacích bojích už 25. "Makám každý den, abych byl v co nejlepší formě. Bůh mi dal jisté nadání, ze kterého se snažím vytěžit maximum," řekl třiatřicetiletý James po zápase.

Cleveland ovládl úvodní čtvrtinu 34:18 a ve zbytku zápasu už nedal hostům šanci dotáhnout. Cavaliers odrazili i poslední nápor Bostonu ve čtvrté čtvrtině, v němž Celtic promarnili několik šancí na tříbodové pokusy, a sedmou domácí výhrou v řadě v play off definitivně smazali manko 0:2 na zápasy.

Pátý duel finálové série je na programu ve středu v Bostonu. Na vlastní palubovce Celtic v této sezoně v play off ještě neprohráli a drží domácí sérii 9:0.