Elhotová po porážce: Už nebyla síla. Proti Švédsku budeme mít navrch | iSport.cz
27. června 2019 • 17:45

Elhotová po porážce: Už nebyla síla. Proti Švédsku budeme mít navrch

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Baník - Jablonec: Trenér Rada končil zápas v emocích a hrozil kameramanovi
iSport podcast: Jaké změny byly na Spartě vidět pod trenérem Kotalem?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kateřina Elhotová byla s 15 body druhou nejlepší střelkyní reprezentace, ale ani to nakonec nestačilo, aby české basketbalistky porazily favorizovanou Francii. Vzhledem k výkonu je však hráčka USK Praha přesvědčená, že v dalším utkání mistrovství Evropy v Rize nad Švédskem už budou mít Češky navrch.Výběr trenéra Štefana Svitka měl na dosah senzaci, protože v prvním poločase stříbrné medailistky z posledních tří evropských šampionátů vymazal. Pak ale favorit přidal a po zhruba pětiminutovém střeleckém výpadku českého celku v závěrečné čtvrtině skóre otočil a vyhrál 74:61.

"Nastoupily jsme s obrovskou energií, bojovností a proměňovaly jsme střely z dálky. Tímhle jsme se dostaly do vedení až o deset bodů," řekla Elhotová. "První poločas byl z naší strany skvělý, ale v závěru už síla nebyla. Dostávaly jsme koše z podkoše a dostaly jsme i lehké trojky. Tím náskok Francie narostl," dodala.

"Trenér nás nabádal, že teď je ten čas, kdy do toho máme dát všechno a ukázat, že i s takovýma týmama můžeme hrát. Žádný zvláštní recept jsme neměly. Soupeře jsme zaskočily tou energií, zatímco ony k tomu přistupovaly laxně. Druhý poločas znatelně přitvrdily a dopadlo to, jak to dopadlo," přidala Elhotová.

České basketbalistky už v pátek čeká druhý zápas ve skupině proti Švédsku. "Zítra to bude hodně tvrdé, ale myslím, že budeme mít navrch," prohlásila. "Je to stěžejní utkání pro postup a chceme vyhrát jako v každém zápase. Chtěly jsme i dnes, nic jsme nevzdaly, ale byl to pro nás těžký oříšek," dodala.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud