Wildera a Furyho museli držet, když se potkali: Půjdeš k zemi! Jsi klaun! | iSport.cz
Tereza Janovská
29. listopadu 2018 • 12:10

Wildera a Furyho museli držet, když se potkali: Půjdeš k zemi! Jsi klaun!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Berkovy přehmaty v Edenu, obstál Rejžek v Plzni
RUDEJ FANDA o derby: Heča se parádně vyspal. Mám vzkaz pro Tetteha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Souboj neporažených těžkých vah. Britský boxer Tyson Fury, který má na svém kontě i zářez Vladimira Klička, se pokusí v noci ze soboty na neděli obrat v Los Angeles o mistrovský pás organizace WBC současného šampiona Deontaye Wildera. A souboj to bude vskutku napínavý, oba se totiž chtěli rvát už na tiskové konferenci. Nejdříve zazněl řev, pak se do sebe oba bijci pustili, členové týmů je stihli včas odtrhnout. Fury si o chvíli později ještě strhl košili a chtěl se do amerického soupeře pustit znovu, ani tehdy však nepochodil.Řežba se vším všudy. Souboj o mistrovský pás těžké váhy organizace WBC je vyhrocený od chvíle, kdy byl souboj v září oznámen, pár dnů před samotným zápasem napětí graduje.

Američan Wilder se s Furym postrkoval už na tiskové konferenci. „On i celý jeho tým jsou nervózní a rozrušení, protože vědí, že prohraje,“ měl hned jasno Fury.

Na souboj se těší. Rád by znovu zažil pocit výhry v titulovém zápase. Poté, co s velkou slávou porazil tehdejšího krále těžké váhy Vladimira Klička , přestal zápasit a do ringu se podíval až po třech letech. „Jsou to přesně tři roky, co jsem přijel do Německa a nakopal do zadku Klička, a to samé udělám v sobotu s Deontayem,“ řekl Fury.

Teď si věří a doufá, že svého soupeře dokáže knockoutovat. „Byl jsem uvolněný, protože jsem se bojovníkem už narodil. On musí bojovat sám se sebou. Nikdo ho pořádně ani u něj doma neznal, když se stal šampionem,“ rýpl si do soupeře.

Je to ale Wilder, který je považován za favorita. Není také divu, na svém kontě má 40 výher (Fury 27), ve své kariéře neměl žádnou větší pauzu a navíc je držitelem pásu. „Na tuhle chvíli jsem čekal celou svou kariéru. Fury měl tu svou, když porazil Klička, teď je řada na mně. Trpělivě jsem čekal,“ vzkázal.

Oba věří, že dokážou toho druhého porazit před limitem. „Ukážu všem, že umím dobře boxovat. Půjde k zemi,“ slíbil Wilder Furymu. Ten se však zahanbit nenechal a vrátil mu podobným stylem: „Chystám ho pořádně bít do tváře, aby vypadal jako klaun, kterým taky je.“ Jejich ostrá prohlášení však zdaleka nekončila. „Roztrhám ho na kusy jako pitbul,“ křičel Fury. „Koukal jsem se do očí zabijáka, ale viděl jsem jen kotě,“ vrátil mu Wilder.

Parádní předehra pro parádní souboj? Pokud ano, fanoušci se mají na co těšit.

Tisková konference mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem byla vskutku ostrá.
Tisková konference mezi Tysonem Furym a Deontayem Wilderem byla vskutku ostrá.

Deontay Wilder Jméno a příjmení Tyson Fury
22. října 1985, Tuscaloosa Datum a místo narození 12. srpna 1988, Manchester
USA Státní příslušnost Velká Británie
201 cm Výška 205 cm
2008 Profesionálem od 2008
40 výher (z toho 39 k.o.), žádná porážka Bilance v profesionálním ringu 27 výher (z toho 19 k.o.), žádná porážka
2. Postavení na žebříčku Boxrec 5.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud