27. července 2020 • 17:30

Bojovník Kincl: Boxerskou premiéru jsem měl lehce na salámu

Autor: TV iSport
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patrik Kincl, to je muž mnoha povolání. Trenér, promotér, moderátor podcastu, a hlavně bojovník. Teď už dokonce ve dvou sportech, kromě své hlavní disciplíny MMA si vyzkoušel i box. „Sedlo mi to,“ řekl královéhradecký zápasník v pořadu FIGHT! na iSport TV, i když prý měl zápas "na salámu."Kincl na konci června ovládl na body svou boxerskou premiéru proti Martinu Valentovi. Bitvu v Kladně prý tolik neprožíval. „Najednou mi o nic nešlo, měl jsem to tak trochu na salámu. I trenér za mnou přišel, jestli by nebylo dobrý brát to maličko víc vážně. Ale sedlo si to, vyzkoušel jsem si spoustu nových věcí,“ řekl Kincl.

Bojovník svůj debut mezi provazy konzultoval i s hercem Martinem Hofmannem, který sám box trénuje a je velkým znalcem bojových sportů. „Říkal mi: super, dobrý pohyb, líbilo se mi to, ale už neboxuj! Nebylo to míněné jako urážka, ale pochopil jsem, co tím myslel.“

Patrik Kincl s přehledem zvládl svoji boxerskou premiéru
Patrik Kincl s přehledem zvládl svoji boxerskou premiéru

Kincl je s jedním promotérů nové organizace MMAsters League. Co ho vedlo k tomu vrhnout se do (spolu)vedení organizace? „Rozhodla láska k bojovým sportům. Je tam se mnou Lubor Stehlík a Dušan Macák, který pořádá galavečery v Pardubicích, člověk, který přivezl první medaili z MS v kickboxu,“ řekl. 

„Navíc na trhu je určitá díra, nikdo nedá tolik šanci mladým, začínajícím klukům. Já i Dušan jsme zažili spoustu talentů, kteří to nemohli nikam dotáhnout, protože se museli rozhodnout, jestli budou mít na jídlo a nájem, nebo se budou věnovat sportu. Těm jsme chtěli dát šanci,“ doplňuje Kincl s tím, že MMAsters kromě pořádání organizací zastupují i bojovníky v čele s Davidem Dvořákem. Jemu dojednávají mimo jiné i všechny podmínky v UFC.

Jaká je s největší MMA společností komunikace? „Jsou to profíci, mají svého člověka na každou složku – zdravotní pohlídky, letenky, zastupování Reeboku (oděvní partner). Dohromady mi psalo asi dvacet lidí. Tohle, a rychlost vyřizování, je největší rozdíl oproti českým organizacím,“ vysvětlil Kincl.

Jak se zpětně ohlíží na oznámené zápasy, které nakonec nedopadly? Jak se dostal k novému hobby, rybaření? A jak to vypadá s jeho pozápasovým "obžerstvím"? Sledujte ve videorozhovoru pro magazín FIGHT! na iSport TV.

MMAsters League: Kincl ovládl premiéru v boxu! Vyhrál nekompromisně na body
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud