22. července 2015 • 19:00

Slzy zklamání. Favorit Van Garderen odstoupil, na Tour skončil

Autor:
Van Garderen odstoupil z Tour de France
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl blízko historickému úspěchu, přesto na něj letos nedosáhne. Tejay van Garderen, který byl v letošním ročníku Tour de France na skvělém třetím místě za Chrisem Froomem a Nairo Quintanou, musel odstoupit ze závodu. Trpěl prý bolestí hlavy. V sedmnácté etapě skončil také polský závodník Michal Kwiatkowski. Tohle je pro stáj BMC Racing obrovská rána. Nejdříve přišla v pondělí o Grega van Avermaeta, poté o svou největší naději. Ze 17. etapy Tour de France musel odstoupit Tejay van Garderen, do té doby třetí muž v průběžném bodování.

Nadějný americký cyklista musel odstoupit kvůli bolestem hlavy. Etapu, do jejíhož konce zbývalo 75 kilometrů, zkoušel dojet, málem se však neudržel v sedle a do stájového auta téměř ani nedošel. Velká rána to byla i pro něj, svůj konec v závodu obrečel, museli ho utěšovat členové týmu.

Van Garderen v roce 2012 skončil na Tour de France pátý, stal se nejlepším mladým jezdcem ročníku. O dva roky později skončil také na pátém místě. Letos byl krůček od dosažení svého maxima, to se mu už však nesplní.

V 17. etapě Tour de France skončil také polský cyklista Michal Kwiatkowski, důvody odchodu však jeho stáj Etixx Quick Step neoznámila.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze