Tour de France 2018 | Nadávky, moč, strkance! Nechtěný Froome může v horách čekat cokoliv | iSport.cz
Ondřej Němec
17. července 2018 • 12:00

Nadávky, moč, strkance! Nechtěný Froome může v horách čekat cokoliv

TOP VIDEA
Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy Trpišovský o Ševčíkovi s Masopustem: Mají ideální herní i charakterové rysy
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ač byl v dopingové kauze očištěn, pro mnohé fanoušky cyklistiky to nic neznamená. Chris Froome je pro ně prostě „bad boy“ a nikdo jim to nerozmluví. Proto byly průběhem dosavadních etap vidět u cest nápisy „Vrať se domů, Froome! Nechceme tě tady!“ a na sociálních sítích se pořád objevuje mnoho posměšných vzkazů, týkajících se jeho astmatu. Teď však začíná pro britského závodníka nejtěžší část Tour. Bude se totiž stoupat do hor, kde často dochází ke střetům s nespokojenými diváky.Kauza týkající se překročení povolené dávky léků na astma se vlekla několik měsíců. Přesto se mohl podezřelý Cris Froome dál účastnit všech závodů. Těsně před Tour de France byl případ uzavřen s tím, že věc nelze kvalifikovat jako doping. Vše je za námi, zapomeňte.

Ale s tím se mnozí fanoušci sportu nechtějí smířit. Vadí jim, že mohl slavný jezdec i přes podezření z porušení pravidel dál závodit. Navíc se jim nelíbí uzavření celé záležitosti, ač se o překročení povolené dávky podle všeho skutečně jednalo, jde jen o to v jaké míře.

Froome skončil v poli, vytlačili ho ze silnice
Froome skončil v poli, vytlačili ho ze silnice

Čtyřnásobný vítěz „Staré dámy“ se tak stal pro mnoho diváků trnem v oku. Útočí na něj přes sociální sítě a do nepřízně tím spadl celý tým Sky. Nejsilnější britská flotila silniční cyklistiky má nejvíce kritiků mezi Francouzi, kteří svou nespokojenost dokážou dát ostře najevo.

Nejde jen o bučení a pískání podél trati. Když mohou, projeví svou nevraživost mnohem ráznějším způsobem. Výjimkou nejsou fyzické ataky, připínáčky hozené do cesty, anebo polévání závodníků.

VIDEO | Takhle se na Frooma na pískalo při představování závodníků

Nejúspěšnější britský závodník s tím už má bohaté zkušenosti. V roce 2015, kdy ho mnoho fanoušků podezřívalo z dopingu, kvůli mimořádným výkonům, jej jeden z diváků podél trati polil močí. Největší nebezpečí vždy hrozí v horských etapách, kdy má publikum závodníkům nejblíže.

VIDEO | I takhle to může vypadat při horských etapách Tour de France

„Froome je nepopulární u diváků, kteří na něj často bučí, a doufám, že nepřijde i něco horšího třeba v kopcích,“ obával se František Raboň, bývalý profesionální cyklista, už po prvních etapách Tour.

Od dnešní etapy z Annecy do Le Grand Bornandu tak může slavná stáj Sky jen trnout, s čím nespokojení fanoušci staré dámy přijdou. Ubránit se jejich nenávisti je prakticky nemožné. Nelze zajistit každý úsek. Cyklisté tak jsou při pomalém několikakilometrovém stoupání velmi snadným terčem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze