Třetí Čech na Tour de France, nominaci dostal i Štybar | iSport.cz
24. srpna 2020 • 11:07

Třetí Čech na Tour, nominaci dostal i Štybar: Zkusím vyhrát jednu z etap

Autor: ČTK, apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cyklista Zdeněk Štybar se potřetí představí na Tour de France. Den po mistrovství republiky v Mladé Boleslavi, na kterém obsadil druhé místo, ho na slavný závod nominoval belgický tým Deceuninck-Quick-Step. Tour pojedou i další čeští profesionálové Roman Kreuziger a Jan Hirt. Odložený 107. ročník odstartuje v sobotu v Nice.Štybar naváže na účasti v letech 2015, kdy dokázal vyhrát jednu etapu, a 2017. Lídrem jeho týmu bude Francouz Julian Alaphilippe, který jel loni dlouho ve žlutém trikotu vedoucího závodníka a nakonec byl celkově pátý. V hromadných spurtech bude útočit na úspěchy v etapách Ir Sam Bennett.

Etapy a trasa Tour de France 2020 >>

Štybar původně se startem na Tour nepočítal, ale belgické stáji se v poslední době zranili při pádech Fabio Jakobsen a Remco Evenepoel.

„Když budu v nominaci, budu pomáhat Samovi Bennettovi v hromadných dojezdech. Také se budu snažit pomoci Julianovi Alaphilippeovi, aby vyhrál zase nějaké další etapy. A mé osobní ambice? Pokud jedete na kterýkoliv etapák, šance je vždy. Určitě se budu chtít pokusit vyhrát některou z etap,“ řekl Štybar novinářům před víkendovým domácím šampionátem, na kterém nestačil jen na Adama Ťoupalíka.

Podle sportovního ředitele Deceuninck-Quick-Stepu Toma Steelse bude pro Alaphilippea obtížné zopakovat loňské vystoupení na Tour. „Ale není to povinnost. Budeme to brát den po dni a uvidíme, co se bude dít. Jsou tam pro něj zajímavé příležitosti, ale nemyslíme na to, že bychom zopakovali loňský scénář,“ řekl Steels.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud