Hledá se nový fenomén! Tour de France startuje, kdo jsou NEJ favorité? | iSport.cz
28. srpna 2020 • 18:42

Hledá se nový fenomén! Tour de France startuje, kdo jsou NEJ favorité?

Vstoupit do diskuse
0
 • Mezi největší favority letošní Tour de France patří Thibaut Pinot, Egan Bernal a Primož Roglič Mezi největší favority letošní Tour de France patří Thibaut Pinot, Egan Bernal a Primož RogličFOTO: Koláž iSport.cz

  Největší sportovní akce tohoto podivného roku je tady. V Nice v sobotu startuje 107. ročník monstrózní Tour de France. I když letos to kvůli opatřením spojeným s pandemií koronaviru nebude takové, jak jsme byli zvyklí. Hlavně budou chybět davy diváků v prostoru startu a cíle. O nelítostný souboj o legendární žlutý dres se však bát nemusíte. Nadvláda Ineosu, někdejšího Sky, se už mnohým zajídala, a tak je tu nový velký hráč. Jumbo-Visma se svým lídrem Primožem Rogličem. Podívejte se na trojici největších favoritů letošní Tour. A co Češi?

 • EGAN BERNAL (Ineos Grenadiers)

  S obhájcem je nutno počítat

  Na minulé misi na Tour to bylo až do poslední chvíle o jednom: Je lídrem Ineosu mladičký Egan Bernal, nebo obhájce Geraint Thomas? Nakonec ukázal lepší formu Kolumbijec a stal se prvním cyklistou své země, který na „Staré dámě“ triumfoval. I letos se s ním proto počítá. Jenže je tady háček v podobě jeho zdravotního stavu. Z posledního závodu Critérium du Dauphiné odstoupil kvůli bolesti zad. „Pořád mě trochu bolí, ale v porovnání s Dauphiné je to mnohem lepší,“ přiznal Bernal ve čtvrtek při slavnostní prezentaci týmů v Nice.

  Kolumbijský sympaťák Egan Bernal obhajuje triumf na Tour de France

 • PRIMOŽ ROGLIČ (Jumbo-Visma)

  Po Vueltě chce i Tour

  Že by to tady i pošesté v řadě ovládli závodníci Ineosu? Tak s touto myšlenkou vůbec nechoďte za slovinským šampionem loňské Vuelty a España Primožem Rogličem a jeho týmem Jumbo-Visma. Ten v nedávných závodech ukázal ohromnou sílu nejen svého lídra, ale celého týmu. Ve vedoucí skupině byla vždy k vidění řada žluto černých dresů a nejinak tomu bude jistě i nyní při francouzské Grand Tour. Stejně jako Bernal se však i Roglič v posledních dnech sbíral ze zranění způsobeného na Dauphiné, které rovněž nedokončil. Jak na tom bude v sobotu na startu?

  Primož Roglič loni ovládl Vueltu, povede se mu vyhrát i Tour de France?

 • THIBAUT PINOT (Groupama-FDJ)

  Francouzský vítěz po 35 letech

  Už při minulém ročníku neuvěřitelným způsobem nažhavili domácí fanoušky. Thibaut Pinot a Julian Alaphilippe byli národními hrdiny, kteří mohli znovu po Bernardu Hinaultovi v Paříži obléci žlutý trikot. Nepovedlo se. Při srdceryvné scéně, nejen pro Francouze, musel v jedné z posledních horských etap kvůli zranění kolena se slzami v očích sesednout z kola a do cíle dojet v týmovém autě. „Jsem teď psychicky silnější, to je jisté,“ prohlásil Pinot. A už se těší na předposlední etapu, která se pojede prakticky kolem jeho domova.

  Thibaut Pinot by se chtěl stát prvním Francouzem po 35 letech, který ovládne Tour de France

 • COVID opatření

  Množství případů s koronavirem ve Francii, stejně jako u nás, začalo zase výrazněji narůstat. Nice, kde se v sobotu odstartovalo, patří v tomto ohledu dokonce k jednomu z nejhorších míst. A tak, ačkoliv se týmy se zástupci Mezinárodní cyklistické unie (UCI) a ASO (organizátor Tour) dohodli na zmírnění původně hodně přísného pravidla, v den startu už bylo zase vše jinak. Původní nařízení znělo, že jakmile budou u dvou členů týmu, závodníků i dalšího personálu, v průběhu sedmi dnů pozitivní testy na COVID-19, musí celý tým opustit Tour de France. Jenže objevily se i případy, kdy první test byl pozitivní a následný druhý u stejného člověka vyšel negativně. Proto týmy protestovaly. Došlo tak ke zmírnění, že se pravidlo „two-strike, team out“, tedy dva pozitivní, tým pryč, mělo týkat pouze závodníků. Jenže to bylo v rozporu s nařízením vlády, a tak je zase vše při starém.

  Letošní ročník Tour de France bude zvláštní, roušku mají na sobě i sochy...

 • Češi na startu

  Zastoupení českých cyklistů je dvoučlenné. Roman Kreuziger (NTT Pro Cycling) v sobotu odstartuje do své už desáté Tour, přičemž nejlepšího výsledku dosáhl v roce 2013, kdy skončil celkově pátý. Nyní ale bude jeho tým cílit na etapová prvenství. Druhým Čechem na startu je Jan Hirt (CCC), pro kterého půjde o premiérovou účast. I on by se rád předvedl v některé z etap, zejména těch horských. Bude ale záležet také na tom, jak se zahojilo jeho tři týdny staré zranění zápěstí. Kvůli poranění kolenní šlachy nakonec chybí Zdeněk Štybar, se kterým se původně také počítalo.

  Český cyklista Jan Hirt pózuje v barvách svého týmu CCC

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud