Kreuziger se opět přiblížil bílému trikotu | iSport.cz
20. července 2008 • 21:25

Kreuziger se opět přiblížil bílému trikotu

Autor: ČTK
Roman Kreuziger
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VIDEOGRAFIKA: Jak extraligoví střelci sbírali body v přesilovkách?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český cyklista Roman Kreuziger se na Tour de France opět přiblížil bílému trikotu pro nejlepšího jezdce do 25 let. V půběžném hodnocení se posunul na 14. příčkou."Myslím, že jsem se ukázal ukázal ve výborném světle, takže mohu být spokojen," řekl novinářům Kreuziger. V 15. etapě z Embrunu do Prato Nevoso dojel po 183 kilometrech jedenáctý a v závěrečném stoupání za sebou nechal i dosud vedoucího jezdce celé klasifikace Cadela Evanse z Austrálie.

Na kolegu ze stáje Liquigas Vincenza Nibaliho, s nímž bojuje o bílý trikot, najel rovnou minutu a na druhém místě ztrácí již jen minutu a 53 sekund. "Nibali ztratil, ale dostal ránu na levý bok, což jej poznamenalo. O ten trikot s námi dále bojují i Andy Schleck a Monfort. Hlavně aby ho jeden z nás dvou dovezl do Paříže," řekl Kreuziger.

První alpská etapa mu přišla zvláštní. "Počasí bylo doslova hnusné, pršelo a padalo se. Mně se ale jelo dobře. Když ale v závěru z mojí skupiny poodskočili čtyři soupeři, tak jsem s nimi měl jet, to mě trochu mrzí," prohlásil český cyklista.

Poté si hlídal Evanse. "Říkal jsem si, že jet musí hlavně on, takže jsem netahal. V závěru jsem zkusil nastoupit, ale dva soupeři mi poodjeli, ztratil jsem však minimálně. Takticky to bylo myslím dobré," řekl Kreuziger, který prý měl ještě trochu rezervy. "Vypadalo to lehce, ale lehké to nebylo," zdůraznil.

Otce a maminku, kteří jej povzbuzovali pár stovek metrů před cílem, prý vůbec nezaregistroval. "Když závodím, tak nepřemýšlím o ničem jiném, vůbec jsem je nevnímal. Mluvil jsem s nimi, až když jsem sjížděl dolů. Myslím, že táta byl spokojený, protože když jsem jel kolem něj, tak to asi vypadalo efektně," uvedl syn někdejšího úspěšného závodníka.

V pondělí čeká jezdce den odpočinku a poté dvě etapy ještě náročnější než dnešní úsek. "Zítra si přispíme a potom si dáme trénink, protože v úterý se hned po startu jede na nějaký Col. Uvidíme, jak tělo bude vypadat po druhém dnu volna. Ale kopce v Alpách by mi měly sedět. Chce to trochu pošetřit síly a samozřejmě tam být s nejlepšími," dodal Kreuziger.

Témata:  sport, cyklistika, kreuziger
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud