Párkrát mocně šlápnul do pedálů a najednou měl Christopher Froome před svým největším soupeřem Albertem Contadorem náskok půl minuty. Ve vražedném stoupání na Mont Ventoux se britský cyklista vzepjal k obdivuhodnému výkonu. A vysloužil si i poklonu Romana Kreuzigera: "Byl jasně nejlepší ze všech. To, co předvedl, byl megavýkon. Jel jako motorka."
Osmadvacetiletý Froome drží žlutý dres už osm etap a v neděli zvýšil svůj náskok v čele celkového pořadí na 4 minuty a 14 sekund. Co je však ještě důležitější, ve dvacetikilometrovém stoupání na Mont Ventoux vypadal naprosto nepřemožitelně.
Obtížných a obávaných posledních pět kilometrů stoupání, ve kterých jezdci vyjíždějí ze zákrytu hor a okolní vegetace, navíc Froome odšlapal zcela bez podpory, jen s mladíkem Quintanou. "Fakt klobouk dolů. Já věděl, že na tomhle kopci nesmí člověk z toho lesa vyjet sám, ale Froomovi to očividně nevadilo," obdivoval po etapě Kreuziger velkolepé představení.
Český cyklista dorazil do cíle společně s Contadorem o 1 minutu a 40 vteřin za Froomem. Přesto věří, že jeho stáj může ještě na Tour slavit celkové vítězství.
"Pořád platí, že Tour končí až v Paříži. Rozhodne časovka a dvě hodně těžké etapy. Zítra si musíme odpočinout a s týmem se určitě pobavíme, co bychom mohli vymyslet," slibuje fanouškům.