12. května 2015 • 08:50

Drsné tresty za "vyfouknutou" aféru! 25 milionů, hvězda NFL nesmí hrát

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Velká Británie 4:1. Při Nečasově debutu se dvakrát trefil Sedlák
Kuchta, Belmondo a policejní doprovod! Pařmen Laci: Do pi*i, koz*čka!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vítězové Super Bowlu New England Patriots a jejich hlavní hvězda Tom Brady dostali za aféru s podhuštěnými míči z play off minulé sezony tvrdé tresty. Rozehrávač Brady nesmí nastoupit v úvodních čtyřech zápasech příštího ročníku NFL, jeho klub zaplatí pokutu milion dolarů a přišel o právo volby v prvním kole draftu v příštím roce a ve čtvrtém kole v roce 2017.Brady má tři dny na odvolání, které podle svého agenta podá. Jeho manažer Don Yee označil disciplinární trest za směšný a neoprávněný. Také zástupci Patriots tvrdí, že postih je přehnaný.

Úřadující šampioni NFL pykají za podvod, kterým si podle vedení ligy pomohli k výhře v semifinále proti Indianapolis Colts. Vyšetřování potvrdilo podezření, že tým New England použil v utkání záměrně podhuštěné míče, které umožňují lepší úchop a chytání, zvlášť v deštivém počasí, jež lednové utkání provázelo.

Patriots zvítězili nad Colts 45:7, v Super Bowlu pak triumfovali nad Seattlem 28:24.

Brady tvrdil, že si podhuštění míčů nevšiml, což podle vyšetřovatelů aféry není možné. Čtyřnásobný vítěz Super Bowlu za trest vynechá čtvrtinu základní části další sezony. Do sestavy se bude moct vrátit na pátý zápas, v němž čeká New England právě repríza semifinále s Indianapolisem.

"Každý hráč, bez ohledu na to, čeho dosáhl a jakému se těší respektu, musí dodržovat pravidla a zodpovídat za své činy. A zodpovídat se za to, když jsou tato pravidla porušena a je zpochybňována důvěra veřejnosti v ligu," uvedl výkonný viceprezident NFL Troy Vincent.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud