2. března 2016 • 09:30

Broncos si pojistili hvězdu. Miller dostane 348 milionů korun za sezonu

Autor:
TOP VIDEA
Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější Vrba: Z posil mohou někteří nastoupit už v prvním zápase. Bucha musí být trpělivější
Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy Sparta představila nové venkovní dresy. Cílem je titul a postup do skupiny Evropské ligy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší hráč únorového Super Bowlu má o příští sezoně jasno. Outside linebacker Von Miller zůstane v týmu šampionů Denver Broncos, kteří na něj uplatnili tzv. exclusive franchise tag. Tím si ho na příští sezonu pojistili za cenu 14,129 milionu dolarů.Broncos si sice nenechali upláchnout jednu ze svých hlavních hvězd, ale stále jim hrozí, že o další hráče přijdou. 9. března se v NFL začne obchodovat na volném trhu s hráči bez kontraktů.

Na něj se z Denveru vydají defensivní end Malick Jacskon a také quarterback Brock Osweiler, který v minulé sezoně vystřídal legendárního Peytona Manninga. Ten se sice na play off vrátil a pomohl k Super Bowlu, ale očekává se, že v Broncos nezůstane.

„Brock má stejné schopnosti lídra, jaké vidím v Peytonovi,“ chválí Osweilera Miller. Teď však  Broncos čelí reálné hrozbě, že o Osweilera, který v sedmi zápasech minulé sezony přesvědčil o svých kvalitách, na volném trhu přijdou.

Institut franchise tag kluby v NFL využívají proto, aby svým nejlepším hráčům zabránili v přechodu na volný trh v okamžiku, kdy se nemůžou dohodnout na novém dlouhodobém kontraktu.

Jedinou jistotou, že o hráče nepřijdou je exclusive franchise tag, který využili Broncos. Dalších osm klubů NFL před úterní uzávěrkou využilo tzv. non-exclusive franchise tag. To jim dává čas do července vyjednat dlouhodobý kontrakt, zároveň můžou hráče vyměnit a získat na něj protihodnotu.

Wilkerson si přijde na 15 milionů dolarů

Tuto možnost využilo dalších osm klubů NFL. Hlavní jméno mezi označenými hráči je Muhammad Wilkerson, defensive end New York Jets, kterým se dlouhodobě nedaří se s jedním z nejdominantnějších defenzivních hráčů ligy přiblížit k podmínkám nového kontraktu.

Wilkerson si v příští sezoně vydělá 15,07 milionu dolarů. Defensive line Jets je ovšem plná hvězd a je možné, že bude klub ochoten k výměně, pokud by za Wilkersona dostal odpovídající nabídku.

Non-exclusive franchise tag podle očekávání použili také Washington Redskins, aby si pojistili quarterbacka Kirka Cousinse, který má za sebou výbornou sezonu, stát je to bude 19,953 millionu dolarů.

Dalšími hráči v této kategorii jsou Justin Tuckere (kicker Baltimoru), Cordy Glenn (tackle Buffala), Alshon Jeffery (wide receiver Chicaga), Josh Norman (cornerback Caroliny), Eric Berry (safety Kansas City) a Trumaine Johnson (cornerback Los Angeles).

Mimami Dolphins použili na svého defensive enda Oliviera Vernona tzv. transition tag za 12,7 milionu dolarů. Vernon se tak může s kterýmkoli týmem v NFL dohodnout na dlouhodobém kontraktu. Dolphins pak budou mít právo nabídku vyrovnat.

Volnému trhu se vyhne také quarterback Sam Bradford, který se dohodl na dvouleté smlouvě s týmem Philadelphia Eagles. Naopak running back Doug Martin k dohodě s Tampou Bay nedošel a otestuje tak své možnosti na volném trhu.

Von Miller se srdnatě bije s dvojnásobnou přesilou hráčů v modrém
Von Miller se srdnatě bije s dvojnásobnou přesilou hráčů v modrém

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze