Hráčem roku amerického fotbalu se stal posedmé Jan Dundáček | iSport.cz
10. února 2019 • 17:33

Hráčem roku amerického fotbalu se stal posedmé Jan Dundáček

Autor: kap
Hráčem roku amerického fotbalu v Česku byl zvolen quarterback Prague Black Panthers Jan Dundáček.
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Dundáček je Karel Gott mezi hráči amerického fotbalu v České republice. Quarterback Prague Black Panthers ovládl anketu Česká asociace amerického fotbalu již posedmé. V rámci devátého ročníku galavečera Hráče roku skončil na druhém místě jeho spoluhráč Jan Štiegler a třetí byl Jakub Smutný z Pardubic. Do síně slávy ČAAF vstoupili Jan Vrba a Filip Hobza.„Celému týmu patří ohromný dík. Bez něj se tyto ceny vyhrávat nedají. Kdybych neměl ofenzivní lajnu, receivery, obranu a trenéry, tak nemám nic a mohu si házet do sítě,” prohlásil Dundáček po převzetí ceny. Přestože americký fotbal patří mezi týmové sporty, tak na mozky týmu quarterbacky je upřena vyšší pozornost. „Nejsem moc zastáncem individuálních ocenění v kolektivních sportech a v americkým fotbale to platí dvojnásob. Je však pravdou, že quarterback je vidět víc, což je patrné také v americké lize NFL,” doplnil Dundáček, který se rozloučil v českou Bitters ligou.

Úspěšný quarterback po vítězství v Czech Bowlu sice oznámil konec kariéry, nakonec se však ještě rozhodl pro Znojmo, kde bude hrát třetí rakouskou ligu. „To rozhodnutí nebylo jednoduché. Já jsem opravdu chtěl skončit s fotbalem, protože časové vytížení je obrovské.”

Prague Black Panthers proměnili ještě dvě nominace. Juniorem roku se stal Ondřej Mička, který se svými výkony dostal i do seniorské reprezentace. Hráčkou roku pak byla vyhlášená Radka Dlabolová. Nejužitečnějšími hráči Bitters ligy byli vyhlášeni Američané. V útoku to byl Michael Lindsey z Brna Sígrs, který pomohl dotáhnout nováčka ligy až do semifinále. Za obranu Erik Hulman z Pardubic, který si v základní části připsal nejvíce skládek soupeře.

Síň slávy České asociace amerického fotbalu se rozrostla o dva nové členy. Jan Vrba si místo mezi elitou amerického fotbalu u nás vysloužil dlouhou kariérou za Prague Panthers, se kterými získal dvanáct mistrovských titulů. Filip Hobza je dlouholetým předsedou asociace, který stál i u zrodu amerického fotbalu v Česku.

Hráč roku (galavečer České asociace amerického fotbalu), hráč roku: 1. Jan Dundáček (Prague Black Panthers), 2. Jan Štiegler (Prague Black Panthers), 3. Jakub Smutný (Pardubice Stallions). Hráčka roku: 1. Radka Dlabolová (Prague Black Cats), 2. Nečasová Alžběta (Brno Amazons), 3. Nikola Vokurková (Příbram Bobcats). Offensive MVP Bitters ligy: 1. Michael Lindsey (Brno Sígrs), 2. William Young (Prague Black Panthers), 3. Douglas Webster (Pardubice Stallions) Defensive MVP Bitters ligy: 1. Erik Hulman (Pardubice Stallions), 2. Tyrone Clark (Brno Sígrs), 3. Matt Vinal (Prague Black Panthers). Junior roku: 1. Ondřej Mička (Prague Black Panthers), 2. Vít Bezecný (Budweis Hellboys), 3. Martin Mandík (Prague Black Panthers). Síň slávy ČAAF doplnili Jan Vrba a Filip Hobza.

 
Články odjinud


Články odjinud