Špičkový americký fotbal: Češi vyzvou v Jihlavě úřadující mistry Evropy | iSport.cz
9. října 2019 • 17:52

Špičkový americký fotbal: Češi vyzvou v Jihlavě úřadující mistry Evropy

Autor: pk
Vstoupit do diskuse
0
Českou reprezentaci amerického fotbalu česká zápas s úřadujícími mistry Evropy z Francie.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Postoupí Bohemians? Má cenu sázet proti Spartě a Plzni?
Straka o Stanciově skandování proti Spartě: Stane se, možná toho lituje
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zámořská NFL je v plném proudu. To ale neznamená, že by se na českých trávnících amerického fotbalu nic nedělo. V neděli se v Jihlavě představí česká reprezentace proti úřadujícím mistrům Evropy z Francie. Utkání začíná od 16:00 na fotbalovém stadionu a bude ho živě vysílat na svém webu ČT sport.Mistrovství Evropy má nový formát a český tým se dostal do divize společně s Francií a Srbskem. Výsledky vzájemných zápasů určí skupiny pro příští rok. V nich se pak rozhodne o konečném pořadí na evropském šampionátu. Hned první zápas bude pro český výběr suverénně nejtěžší. Francie je úřadujícím mistrem Evropy. „Zároveň je to zlatý hřeb pro každého hráče. Těším se na to,“ prohlásil německý trenér Sebastian Fandert, který převzal český tým na začátku loňského roku.

Domácí výběr se bude opírat především o hráče Prague Black Panthers. Pražský tým odehrál letošní sezonu v prestižní rakouské lize, kde prošel až do semifinále. Chybět nebudou ani hráči z české Paddock ligy. Své zástupce tak budou mít například oba finalisti Czech Bowlu – Prague Lions i Ostrava Steelers.

Speciální zápas čeká na Jana Dunovského. Útočná opora se představí před svými fanoušky. V Paddock lize totiž obléká dres Vysočiny Gladiators, kteří hrají právě na stadionu v Jihlavě. „Mám z toho opravdu velkou radost, protože vím, jak jihlavské publikum dokáže vytvořit skvělou atmosféru,” neskrýval nadšení Dunovský.

I když bude mít bitva jasného favorita, německý trenér Fandert věří, že se jeho tým soupeře nezalekne. „Tlak bude na straně Francie. Jdeme do zápasu sebevědomě a těšíme se na velkou výzvu. Dáme do toho všechno a mohu slíbit, že se budeme prát až do konce.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud