Květoslav Šimek
14. června 2016 • 10:43

Ostravští "drakobijci" obhájili vítězství v Českém baseballovém poháru

Baseballisté Arrows Ostrava obhájili vítězství v Českém baseballovém poháru do 18 let. Druhá skončila Třebíč, třetí Draci Brno
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před rokem vyhráli Český pohár i mistrovský titul. Baseballisté Arrows Ostrava dominují kategorii do osmnácti let i v aktuální sezoně. V Praze získali Český baseballový pohár, k tomu si odvezli dvě ze tří individuálních trofejí. Jakub Grepl byl zvolen nejužitečnějším hráčem turnaje, Jakub Kubica bral cenu pro nejlepšího nadhazovače."Gratulujeme, drakobijci," hlásil Pavel Chadim, místopředseda výkonného výboru svazu a trenér Draků Brno, kteří v semifinále svedli s Arrows největší boj. Draci nakonec skončili třetí, druhá byla Třebíč.

"Obhájit je vždycky náročnější, jednoduché to rozhodně nebylo," říká trenér a šéf ostravského klubu Radim Kepák. "Kluci ale potvrdili, že tady roste výjimečná generace. Máme aktuálně tři reprezentanty v osmnáctce a další dva na ni rozhodně aspirují. Roli hrály i zkušenosti z extraligy, kterou už kluci pravidelně hrávají."

V Praze se utkalo devět týmů. Kromě ligových klubů i reprezentační výběr do 15 let. Ostravané vyhráli skupinu A s bilancí tří vítězství a jedné prohry. Porazili Techniku Brno 9:8, Eagles Praha 6:5, ČR15 8:5 a prohráli s Kotlářkou Praha 5:8. Skupinu B ovládli Nuclears Třebíč. Porazili Hrochy Brno 9:2 a Tempo Praha 27:7. S Draky hráli dva zápasy - první prohráli 2:6, druhý o umístění ve skupině vyhráli 6:2.

"Třídenní turnaje bývají zrádné limitací nadhozů, musíte správně rozložit síly, pošetřit si nadhoz na případné semifinále a finále," líčí Kepák. "To se nám povedlo. V semifinále s Draky Brno, což byl podle mého vrchol turnaje, to skvěle na kopci odházel Jakub Kubica. Do sedmé směny byl stav nerozhodný 1:1, nám se nakonec povedlo klíčový bod získat a vyhráli jsme 2:1."

Ve druhém semifinále Třebíč porazila Eagles 6:2. "Ve finále už právě Třebíči trochu došel nadhoz, od třetí směny bylo jasno," řekl Radim Kepák. Ostravané finále vyhráli 11:3. Zápas o třetí místo ovládli Draci Brno, porazili Eagles Praha 20:4. "Samozřejmě teď budeme chtít vyhrát i mistrovství republiky, protože obhájit double není v této kategorii běžnou záležitostí," dodal Kepák.

KONEČNÉ POŘADÍ:

1. Arrows Ostrava

2. Nuclears Třebíč

3. Draci Brno

4. Eagles Praha

5. Kotlářka Praha

6. Hroši Brno

7. ČR U15

8. Technika Brno

9. Tempo Titans Praha

Nejužitečnější hráč: Jakub Grepl (Arrows)

Nejlepší pálkař: Marek Krejčiřík (ČR U15)

Nejlepší nadhazovač: Jakub Kubica (Arrows)

Sestava vítězného Arrows Ostrava: Michael Andraško, Daniel Černý, David Čontoš, Filip Daněk, Jakub Grepl, Jan Humlíček, Ondřej Košata, Tomáš Kovala, Jakub Kubica, Samuel Noskievič, Vojtěch Plánička, Michal Prokeš, Matěj Satoria, Alexandr Šín. Trenéři: Petr Kovala, Radim Kepák.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, baseball, arrows
 Klasická verze
Mobilní verze