26. června 2016 • 19:41

Suverénní Draci Brno ovládli baseballový Pohár federace

Autor:
Baseballisté týmu Draci Brno uspěli v pohárové Evropě.
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Co den, to vítězství! Draci Brno potvrdili roli favoritů a v domácím prostředí vyhráli baseballový Pohár federace. Ve finálovém duelu porazili švédský celek Sölvesborg Firehawks 7:0. Tímto výsledkem vybojovali postup do příštího ročníku druhého nejvyššího evropského Poháru CEB, kde bude mít český baseball dvě místa. Jedno má po sestupu Kotlářky z prestižního Poháru mistrů.Sölvesborg držel s Draky krok tři směny, v nichž inkasoval pouze jeden bod. Ve čtvrtém inningu ale Brňané přidali dalších pět a tím protivníkův odpor zlomili.

„Splnili jsme cíl, kterým bylo vítězství v turnaji. Potvrdil se rozdíl v herní kvalitě, většina soupeřů značně herně zaostávala. Jedinou výjimkou bylo naše utkání s Antverpami," uvedl kouč Draků Arnošt Nesňal.

Devatenáctinásobným domácím šampionům se dařilo celý týden. Nejprve porazili slovenský tým Apollo Bratislava, potom belgické Antverpy, švédský Sölvesborg, běloruský Blagoevgrad a ruský Moskvič. Brněnský tým získal také všechna individuální ocenění: nejlepším pálkařem byl oceněn Martin Schneider, nejlepší nadhazovač Jason Jarvis a MVP dostal Adam Hajtmar.

„Byla to skvělá zkušenost, nyní se budeme koncentrovat na domácí extraligu,“ dodal Nesňal.

Pohár Federace, finále:
Draci Brno - Sölvesborg Firehawks (Švéd.) 7:0

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze