15. srpna 2016 • 00:11

Finálová přestřelka mezi Kotlářkou a Draky: homeruny i zákroky snů

Autor:
Pražská Kotlářla zatím hraje ve finále baseballové extraligy s Draky Brno nerozhodně 1:1.
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finálová série mezi Kotlářkou Praha a Draky Brno nabídla dosud parádní útočné představení se skvělými obrannými zákroky. V obou zápasech dominoval útok. V sobotu se dařilo úřadujícím mistrům, kteří porazili brněnský tým 10:3. V neděli Draci porážku Kotlářce oplatili, když v Praze vyhráli 16:5. Průběžný stav je 1:1 na zápasy. Finálová série bude pokračovat již v pátek a v sobotu v Brně. Případné rozhodující páté utkání se přesune do Prahy.Počtvrté za sebou hraje ve finále Kotlářka s Draky, kteří útočí na jubilejní 20. titul v extralize. V neděli ale prohrávali 2:4, když přišla pátá a šestá směna, ve které brněnský tým dokázal nasbírat rozhodujících devět bodů. „Příčinou byla špatná obrana. V poli jsme udělali několik chyb a na pálce jsme se nedokázali tak prosadit jako v sobotu,“ prohlásil Ondřej Chocholatý, manažer Kotlářky Praha.

Taková bodová přestřelka se rozhodně nečekala. Vždyť se na kopci se představili nejlepší extraligoví nadhazovači – Jason Jarvis (Draci) a Marek Červenka (Kotlářka). Jenže během dvou zápasů padlo sedm homerunů. Čím to?

„Na Kotlářce je to vždycky loterie, je zde menší hřiště na hranici pravidel. Na běžném hřišti by spadl za plot tak jeden odpal. Kotlářka toho využila v sobotu, my zase v neděli,“ měl jasno Arnošt Nesňal, manažer Draků Brno.

Brněnský tým mohl být spokojený také s obrannou činností. Měl na co, na hřišti Kotlářky byly k vidění dva špičkové zákroky Draků. Nejprve Karel Hrušovský dokázal padající míč chytit po výskoku za plotem, poté Arnošt Dubový předvedl úspěšný skok do strany. „Tyhle zákroky by vysílala televize z americké ligy MLB pořád dokola. Nejsou k vidění každý den, pomohlo nám to,“ prohlásil Nesňal.

Velmi vyrovnaná utkání se dají čekat i během pokračování finálové série. „Vůbec nevím, jak to dopadne, je to naprosto otevřené. Určitě už budeme moct použít nadhazovače Marka Minaříka a Jana Nováka. Věříme si,“ dodal Chocholatý z Kotlářky.

U Draků mají o to, jak by měla bitva o titul dál vypadat, jasno. „Do Prahy už nechceme. Hodláme sérii ukončit u nás doma,“ vyhlásil Nesňal.

Finále baseballové extraligy – 1. zápas: Kotlářka Praha – Draci Brno 10:3. 2. zápas: Kotlářka Prha – Draci Brno 5:15. Stav série: 1:1.

Další program finále:
Pátek
19. 8. 20:00 (Draci)
Sobota
20. 8. 15:00 (Draci)

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze