17. května 2017 • 15:52

Hasič s číslem 500: baseballista Schneider si připsal jubilejní odpal

Autor:
Baseballista Schneider si připsal pětistý odpal, zaměstnáním je hasič
TOP VIDEA
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je osminásobným mistrem domácí baseballové extraligy, zároveň pracuje jako hasič u záchranného sboru Jihomoravského kraje v Brně. O víkendu se však Martin Schneider zapsal do historických statistik, když zaznamenal svůj 500. odpal. Stalo se tak při zápase Draků Brno proti Třebíči Nuclears. Rekord v počtu hitů drží ostravský Aleš Navrátil, který jich má více než 800. „Těší mě, že už mám tolik odpalů. Mým cílem jich je udělat tisíc, ale to musím být zdravý a hrát ještě hodně let,“ dodal univerzál Schneider, který se občas objeví i v roli nadhazovače.Během sezony musí vynechat až třetinu utkání. Důvodem je jeho práce, Schneider je zároveň hasičem. Jak se k tomu dostal?

„Každý malý kluk o tom mluvil. Ale spíš to vyplynulo z okolností – potřeboval jsem změnu, pracovní. Nemám rád totiž stereotyp a nemůžu dělat žádnou kancelářskou práci,“ vysvětlil brněnský baseballista.

Jeho sportovní zkušenosti se mu velice hodí v práci. „V baseballu se děje vše v milisekundách, ve kterých se musíte rozhodnout. Odpálíte míč nebo ne? To jsem využil při přijímačkách na hasiče v rámci psychologických testů na reakci,“ doplnil Schneider.

VIDEO: Pětistý odpal Martina Schneidera


Zároveň mu jeho povolání pomohlo při hře. „Co jsem hasič, tak jsem se velice zklidnil, naučil se pracovat s psychikou. Dřív jsem byl trochu nervák, hodně jsem zápasy prožíval, teď jsem se extrémně změnil. Jsem klidný, snažím se klub podporovat, být pozitivní a pomáhat,“ tvrdil Schneider, který v baseballové extralize má už přes 500 odpalů. Svůj jubilejní si připsal o víkendu v utkání proti Třebíči.

Proti nováčkovi extraligy z Třebíče se prosadil doublem a v utkání zaznamenal ještě dva hity. „Nejsem moc na individuální statistiky, ale tenhle moment si budu pamatovat. Důležité je, že bereme další vítězství,“ prohlásil Schneider z Draků Brno, kteří v letošní sezoně zvítězili už sedmnáctkrát a v tabulce jsou na prvním místě.

Proti Třebíči nastoupili brněnští baseballisté na počest Dne matek s růžovými pálkami, potítky nebo helmami. „Inspirovali jsme se od americké ligy MLB, kde je tohle příjemnou tradicí. Užili jsme si to, ale byli hráči, kteří s růžovými pálkami jít na hřiště nechtěli,“ zasmál se Schneider, který má v letošní sezoně na svém kontě 23 hitů. Dosud nejlepším pálkařem v této statistice je jeho spoluhráč Arnošt Dubový, který má úspěšných odpalů osmadvacet.

Nejvíce hitů v české extralize
Aleš Navrátil (Arrows Ostrava 830
Pavel Budský (Draci Brno) 727
Martin Střítecký (Technika Brno) 657
Martin Veselý (Draci Brno) 552
Jakub Malík (Arrows Ostrava) 548

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze