6. května 2018 • 16:40

Mašina z Arrows Ostrava má jubilejních 600 ligových odpalů

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baseballista Jakub Malík (33 let) z Arrows Ostrava zaznamenal jubilejní 600. úspěšný odpal v extralize. Stal se teprve čtvrtým pálkařem v historii domácí soutěže, který se přes tuto metu dokázal dostat. Lídrem v počtu hitů je Malíkův oddílový kolega, hrající trenér Aleš Navrátil (44 let). Ten je aktuálně na čísle 882.„Nevím, jestli mého spoluhráče překonám,“ usmíval se Malík, kterému se podle jeho vzoru z MLB Alberta Pujolse přezdívá Mašina. Jubilejní odpal zaznamenal ve vítězném duelu proti Eagles Praha (10:3). „Určitě bych ale chtěl ještě alespoň stovku přidat.“ Proti Eagles měl Malík dva odpaly, je na čísle 601. Kromě Navrátila jsou před ním už pouze Pavel Budský z Draků Brno (761) a Martin Střítecký z Techniky Brno (672).

Malík patří k agresivním pálkařům. „Nebyl jsem nikdy dobrý v tom, že bych mety vystával,“ přitakal. „Když je příležitost, tak chci do míče pálit. Občas mi v reprezentaci bylo vyčítáno, že jdu hned do prvního pokusu nadhazovače. Ale je mi líto netrefit míč, na který si věřím. A svůj styl už asi těžko předělám.“

Zámořským vzorem Jakuba Malíka je Albert Pujols z Los Angeles Angels. Shodou okolností si Pujols v pátek také připsal výrazné jubileum. Zaznamenal odpal číslo 3000! „Neskutečné. Vím, že se mu přezdívá Mašina a stejnou přezdívku jsem dostal také já,“ usmál se Malík.

Kromě Malíka je v ostravském týmu aktuálně pálkařsky v ráži také Američan Terrell Joyce. Posila z Draků Brno má v sezoně už 11 homerunů (ze 14 zápasů), což je nový klubový rekord. Dosavadním maximem bylo 10 odpalů za plot, které předvedli Tomáš Juněc (2016) a Václav Kaloč (1996). Malík měl nejvíc homerunů v roce 2015 - devět.

„Patrně nikdy jsem neviděl pálkaře, který má takovou sílu,“ ocenil Malík amerického kolegu. „Hraje ve vynikající formě a může nám hodně pomoci k tomu, abychom v letošním roce konečně vybojovali mistrovský titul.“

Po čtrnácti kolech vedou baseballovou extraligu Draci Brno (13 výher/ 1 prohra), druzí jsou Arrows Ostrava (11/3) a třetí Kotlářka Praha (10/3).

NEJVÍC HITŮ V BASEBALLOVÉ EXTRALIZE (od roku 1995)

1. Aleš Navrátil (Arrows Ostrava) 882

2. Pavel Budský (Draci Brno) 761

3. Martin Střítecký (Technika Brno) 672

4. Jakub Malík (Arrows Ostrava) 601

5. Martin Veselý (Draci Brno) 552

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze