Draci Brno předvedli drtivou obranu a porazili Ostravu | iSport.cz
30. září 2018 • 18:52

Draci Brno předvedli drtivou obranu a porazili Ostravu

Autor: pk
Draci Brno jsou opět ve finále baseballové extraligy
TOP VIDEA
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Czech Series nekončí. Draci Brno na svém stadionu dnes porazili Arrows Ostrava 4:0 a odvrátili první mečbol ve finále domácí extraligy. Zásluhu na tom má brněnský nadhazovač Petr Minařík, který za šest směn nepovolil soupeřům žádný doběh. Skvěle pálil Arnošt Dubový, který pro Draky zařídil tři body. Ostravští baseballisté se naopak neprosadili. „Rozhodně jsme dneska nechtěli skončit, což se nám podařilo. Atmosféra v týmu byla daleko lepší, fandili jsme si a podporovali. Minařík skvěle zaházel, což bylo rozhodující,“ prohlásil Petr Čech, catcher brněnského týmu.Pálkaři se nemohli ve třetím finálovém duelu dlouho prosadit. Až zkušený Pavel Budský ve čtvrté směně úspěšným odpalem stáhl na domácí metu svého spoluhráče a Draci vedli 1:0. Další body přidali obhájci titulu v šesté směně, když dva doběhy zařídil po třímetovém odpalu Arnošt Dubový. Poslední čtvrtý bod si připsal díky úspěšnému odpalu Petr Čech. „Bylo to extrémně těžké. Jsme však rádi, že se nám podařilo udělat několik bodů a pak jsme mohli hrát v klidu. Byl jsem velice soustředěný, ani jsem nevnímal skvělou diváckou kulisu. Ostrava nás vybičovala k nejlepším výkonům,“ prohlásil nadhazovač Petr Minařík, který si připsal sedm strikeoutů.

Právě Minařík patřil ke klíčovým hráčům, v šesti směnách povolil Arrows Ostrava pouze jeden úspěšný odpal. Na konec zápasu za Draky nastoupil na kopci ještě Martin Schneider. „Jejich nadhazovači zaházeli skvěle, nepustili nás k ničemu. Chtěli jsme dneska vyhrát a ukončit finálovou sérii. Bohužel to nevyšlo, poslední krok je vždycky nejtěžší,“ prohlásil Aleš Navrátil, hrající kapitán Arrows Ostrava.

V průběhu nedělního zápasu se zranil Terrell Joyce, největší hvězda ostravského týmu. Pálkař, který v předchozích dvou duelech zaznamenal čtyři body, špatně došlápl při běhu na první metu. „Patrně si natáhl sval pod kolenem, nemohl dál pokračovat. Samozřejmě nám v závěru chyběl. Uvidí se, zda do dalšího utkání nastoupí,“ prohlásil Aleš Navrátil. Czech Series pokračuje v pátek od 19:00 v Ostravě. V případě nerozhodnutého stavu se finále přesouvá v sobotu do Brna.

Témata:  baseball, extraliga
 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud