Spilková znovu ovládla anketu Golfista roku, mezi muži vládne Lieser | iSport.cz
16. ledna 2020 • 22:47

Spilková znovu ovládla anketu Golfista roku, mezi muži vládne Lieser

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu Olomouc - Sparta: Chytil přetlačil Hložka a dostal míč do sítě! 1:0 pro Sigmu
SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl SESTŘIH: Litvínov - Karlovy Vary 6:4. Gólová přestřelka dopadla lépe pro domácí, dvakrát se trefil Hübl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Klára Spilková je dál královnou ankety Golfista roku. Česká hráčka ovládla v šestileté historii ocenění vždy absolutní pořadí i hodnocení profesionálek. Mezi muži byl ve čtvrtek v rámci slavnostního večeru na pražském Žofíně za nejlepšího profesionála uplynulého roku vyhlášen Ondřej Lieser.Pětadvacetiletá Spilková v minulé sezoně hrála jako první Češka americkou LPGA. Kartu obhájila v kvalifikační škole a druhou sezonu začne příští týden v Boca Ratonu. „Věřím, že začátek sezony bude dobrej, ne-li skvělej,“ říkala v prosinci, kdy převzala cenu pro nejlepší profesionálku v anketě České golfové federace (ČGF).

Lieserovi se loni dařilo na Pro Golf Tour, na které byl celkově pátý a pro letošek si uhrál kartu na Challenge Tour. Ovládl finále domácí Czech PGA Tour a je nejlepším českým golfistou ve světovém žebříčku, v kterém mu patří 514. místo.

Mezi amatéry vyhráli anketu sedmnáctiletý Filip Ráža a jako v anketě ČGF Sára Kousková. Cenu sportovních novinářů si odnesl Šimon Zach.

Podle pořadatele ankety jsou základem nominací oficiální žebříčky České golfové federace, výsledky na české profesionální PGA a žebříček Golf Digest C&S Order of Merit zahrnující kompletní výsledky hráčů na domácích i zahraničních turnajích. Do ankety přispívají také hráči, kluby, trenéři a hlasy fanoušků.

Výsledky ankety Golfista roku 2019:

Absolutní vítěz: Klára Spilková.
Nejlepší profesionálové: Klára Spilková a Ondřej Lieser.
Nejlepší amatéři: Sára Kousková a Filip Ráža.
Cena sportovních novinářů: Šimon Zach.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud