21. listopadu 2020 • 18:05

Golfista Lieser je třetí na Mallorce, sedlo mu sobotní kolo. Senzace je blízko

Autor: šp, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
53 otázek s Gudasem: komu dal největší nakládačku, proč nosí plnovous
REVIEW Bohemians: Propad klokanů? Lazaret Ďolíček, letní flopy a starý kádr
VŠECHNA VIDEA ZDE

Blíží se. Kdyby turnaj skončil už dnes, získal by golfista Ondřej Lieser jako první Čech v historii plnou kartu na European Tour. Jenže se bude hrát ještě v neděli, závěrečné finálové kolo. Forma ale vybízí k umírněnému optimismu.Lieser v sobotu zahrál famózní třetí kolo ve finále sezony Challenge Tour na Mallorce. V konkurenci 45 hráčů měl dnes pět ran pod par, s celkovým skóre -8 se dostal na dělené třetí místo a v celkovém pořadí se poprvé vklínil do TOP 5 celkového hodnocení sezoně. Právě nejlepší pětice získá plnou kartu na vysoce prestižní European Tour.

V čele se udržel Němec Alexander Knappe, který zahrál třetí den za +1 a pohoršil si na deset ran pod par. O ránu zpět je Nor Niklas Norgaard Möller.

Devětadvacetiletý Lieser se podobně jako při nedávném premiérovém triumfu na Challenge Tour v Cádizu zlepšuje každým dnem. V prvním kole měl 70 ran, ve druhém zahrál 69 a dnes jako jeden ze tří hráčů nejlepší kolo dne za 66 ran. Ani jednou nechyboval a zapsal pětkrát birdie.

„Budu bojovat o kartu na European Tour. Udělám maximum, abych uspěl a posunul se zase o něco dál. Budu hrát ránu od rány a snažit se o co nejlepší výsledek,“ uvedl před turnajem nejlepší český profesionál.

V celkovém pořadí sezony druhé nejvyšší evropské série se Lieser virtuálně posunul na páté místo, což by mu zajistilo kartu na European Tour pro příští rok. Na tu v letošní zkrácené sezoně kvůli koronaviru dosáhne jen nejlepší pětice.

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud