Martin Hašek
27. října 2023 • 10:05

Zpackané losování v ragby. Slováci chybí v soutěžích, spletli si je se Slovinskem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
Teď budu mluvit já. Soukalová ke svému filmu nazpívala píseň se Štefanem Margitou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ragbisté Slovenska chybí ve struktuře nového seriálu evropských soutěží, není to ale proto, že by nechtěli hrát. Když se zajímali, proč nejsou zařazeni do jedné ze skupin, dočkali se neuvěřitelného vysvětlení. „Dostali jsme kuriózní odpověď, že tam Slovensko je. Jenže nešlo bohužel o Slovensko, ale o Slovinsko,“ řekl šéf slovenských ragbistů Eduard Krützner junior pro web Ceskeragby.cz.Tenhle skandál očekávání finálového zápasu na mistrovství světa nezastíní, pro slovenské ragbisty je ale pořádně bolavý. Jejich národní tým chtěl hrát v novém ročníku evropských soutěží, po losu ale Slováci zjistili, že v rozpisu úplně chybí.

„Zaplatili jsme registrační poplatek a přihlásili slovenský tým mužů do systému evropských soutěží, ale po zveřejnění rozlosování na sezonu 2023/2024 jsme v něm Slovensko nenašli,“ uvedl Krützner.

Když během nedávného losu 3. kola fotbalového MOL Cupu pořadatelé pracovali s chybným nasazením Dukly a Zbrojovky Brno, celý proces se opakoval. Slováci se ale od federace Rugby Europe nic takového nedočkali. O víkendu se už evropské soutěže rozjíždí, zatím bez Slovenska.

„Když si to činovníci v ústředí uvědomili, tak nám bez omluvy nabídli hrát ve skupině, kde by Slovensko potkalo ty nejslabší evropské týmy. Soupeři Slovenska by tak měly být týmy Černé Hory a Kosova,“ řekl Krützner. „Tuto nabídku jsme odmítli, neboť národní týmy Kosova a Černé Hory ve svých posledních utkáních prohrály tak vysokým rozdílem s týmy, nad kterými běžně vysoko vyhráváme, že jsme usoudili, že nemá smysl, aby Slovensko, které hraje ragby na hodně  jiné úrovni než Kosovo a Černá Hora, s nimi hrálo.“

S Černou Horou se Slovensko utkalo v předminulém ročníku evropských soutěží a porazilo ji vysoko 65:0.

„Je s podivem, že funkcionáři z Rugby Europe nepřiznali chybu, a naopak nám v nouzi vybrali tak slabé soupeře, že se cítíme hodně poškození. Hrát s nabízenými soupeři popírá proklamovaný smysl evropských soutěží, ve kterých jsou týmy do skupin vybírané podle jejich aktuální úrovně hry,“ řekl Krützner, který v Česku trénuje ligové mužstvo Sparty a je synem legendárního Eduarda Krütznera staršího, vůbec prvního člena české ragbyové síně slávy.

Slovenský ragbyový tým má problémy i na globální úrovni. Už sedm let bez vysvětlení schází ve světovém žebříku federace Světové ragby, který aktuálně vede výběr Jižní Afriky a na 112. místě ho uzavírá Americká Samoa.

Krützner doufá, že se lepší zprávy dozví na sobotním zasedání všech představitelů ragbyových národních federací v Paříži.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud