Skvělý Sedláček zdolal světovou čtyřku. Padl až s mistrem světa Wrightem | iSport.cz
Adam Procházka
17. února 2020 • 09:38

Skvělý Sedláček zdolal světovou čtyřku. Padl až s mistrem světa Wrightem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fantastické vystoupení má za sebou český šipkař Karel Sedláček. Ačkoliv v sobotu vypadl v třetím díle Players Championship hned v prvním kole, v neděli si ve čtvrtém turnaji vše plnohodnotně vynahradil. Nejen, že si postupem do osmifinále vytvořil osobní maximum a zajistil si další pěkný výdělek, ale v průběhu turnaje skolil světovou čtyřku a mistra světa z roku 2018 Roba Crosse. Nestačil až na aktuálního světového šampionát Petera Wrighta.Zabydluje se mezi elitou a dělá si dobré jméno. Zvuční soupeři zápasy s ním rozhodně nemohou brát na lehkou váhu. Český šipkař Karel Sedláček absolvoval další dva turnaje Players Championship, na kterých se rozhodně neztratil.

V sobotu se „Zlej Kája“ utkal v prvním kole se zkušeným Vincentem van der Voortem. Sedláček odehrál kvalitní zápas s průměrem 93,3 bodu na tři šipky, ale na Nizozemce to nestačilo, když s ním padl 4:6.

Vše si ale vynahradil v nedělním turnaji. Nejprve mu los přisoudil Matta Clarka, 80. hráče světového žebříčku. Dramatický duel rozhodl až poslední leg, do kterého navíc začínal Angličan. Sedláček ale dokázal soupeři sebrat jeho podání a zvítězil 6:5.

V druhém kole čekal na historicky prvního českého majitele PDC Tour Card těžký kalibr v podobě světové čtyřky Roba Crosse. Sedláček vstoupil do utkání skvěle, vedl už 3:0, poté 5:2, ale mistr světa z roku 2018 se nevzdal a dokázal srovnat na 5:5. Rozhodující leg ale pro sebe urval Sedláček, když uzavřel double 10 a výhrou 6:5 získal velmi cenný skalp do své sbírky.

„Šel jsem do toho s tím, že nemám co ztratit. Věděl jsem, že mám dobré náhozy, jen to chtělo zlepšit doubly. Věřil jsem si. Ačkoliv mohl být výsledek i 6:3, nakonec jsem to klasicky zdramatizoval a vyhrál se štěstím. Bylo to ale fantastické, jsem hodně spokojený,“ uvedl pro TN.cz „Zlej Kája“.

Vítězná bitva s Crossem jako by Sedláčka vybudila a v dalším kole si doslova smlsnul na juniorském mistru světa z roku 2019 Luku Humphriesovi, kterého smetl 6:0. „Zlej Kája“ v zápase dominoval s průměrem 102,6 bodu na tři šipky. „Měl jsem od začátku ze zápasu dobrý pocit. Chtěl jsem pomstít Adama Gawlase, kterého Luke porazil ve finále juniorského mistrovství světa. Vyšlo to bravurně,“ těšilo Sedláčka.

Stopku vystavil Sedláčkovi až v osmifinále současný světový šampion Peter Wright. I proti „Snakebitovi“ začal český šipkař výborně, když se dostal do vedení 3:1. Světová dvojka ale i díky průměru 103,4 bodu na tři šipky duel otočila a radovala se z výhry 6:4. „Od první hozené šipky jsem si věřil, že můžu Péťu porazit. Chybělo trošku štěstíčka. Trochu ve mně hlodá červíček, že jsem zápas nedotáhl k výhře, ale Péťa vytáhl skvělé šipky a vyhrál. Byl to ale fantastický turnaj,“ kostatoval „Zlej Kája“.

Sedláček si postupem mezi 16 nejlepších vydělal dalších 1500 liber (téměř 45 tisíc korun - jde o částku před zdaněním), celkově má na kontě 2500 liber (téměř 75 tisíc korun). V žebříčku Players Championship Order of Merit mu tak aktuálně patří 34. místo, v PDC Order of Merit, kam se započítávají výsledky v posledních dvou letech, drží 96. místo.

Sedláčkova bilance na třetím turnaji Players Championship:
Sedláček - Van der Voort (Nizozemsko) 4:6

Sedláčkova bilance na čtvrtém turnaji Players Championship:
Sedláček – Clark (Anglie) 6:5
Sedláček – Cross (Anglie) 6:5
Sedláček – Humphries (Anglie) 6:0
Sedláček – Wright (Skotsko) 4:6

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud