Králem šipek Sedlák. Ve finále Premier League udolal Maška 10:6 | iSport.cz
29. května 2020 • 01:26

Králem šipek Sedlák. Ve finále Premier League udolal Maška 10:6

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hancko je neformální lídr. Kolem něj se vytvořila parta, chválí stopera Kotal
PRVNÍ DOJMY: Dva hlavní důvody, proč se Sparta zvedla a vyhrála pohár
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je dobojováno! Historicky prvním vítězem šipkařské Tipsport Premier League se stal Vítězslav Sedlák. Ve finále porazil Alexandra Maška 10:6. Soutěž měla i charitativní účel, když celkově hráči za celou dobu jejího konání předvedli 185 náhozů 180 a přispěli tak částkou 92 500 korun na boj proti koronaviru. Jako první se do finále probojoval Alexander Mašek, když v semifinále porazil 10:8 vítěze základní dvoufázové části Adama Gawlase. Klíčová byla Maškova série od stavu 2:2, kdy uhrál sedm legů v řadě. Ačkoliv pak Gawlas kontroval šesti úspěšnými hrami, včetně kuriózního 17. legu, kdy se Mašek přepočítal a začal se po trefeném středu radovat z výhry. Zbyly mu ale dva body. Double 1 pak nedokázal na devět šipek uzavřít, což Gawlas, ačkoliv se také trápil na dvojnásobcích, potrestal a stáhl na 8:9. Porážku už ale neodvrátil. Mašek si totiž v 18. legu udržel servis a mohl slavit postup.   

„Bylo to vydřené,“ oddychl si po zápase Mašek. „Úplně to na mě pak dolehlo, ta představa, že bych mohl vyhrát. Člověk začal být nervózní, pak i špatně počítal. Jsem rád, že to nakonec dobře dopadlo, protože jinak bych si asi vytrhal vlasy,“ dodal.

Druhým finalistou se stal Vítězslav Sedlák, když porazil 10:4 Daniela Barbořáka. I on, stejně jako předtím Alexander Mašek, od stavu 9:2 promarnil několik šipek na dřívější ukončení duelu, mrzet ho to ale nemuselo. „Nervozita mě tam dostala. Jsem ale rád, že tam poslední double spadl,“ uvedl Sedlák.

Ten si přenesl dobrou formu i do finále. Souboj s Maškem odstartoval bravurně pěti vyhranými legy v řadě, což ho nasměrovalo k pozdějšímu vítězství 10:6. „Je to úžasné. Nemám vůbec slov, nevím, co říct. Děkuji Sašovi za skvělou hru," řekl po zápase dojatý Sedlák. Jeho prvenství je speciální i v tom, že soutěž původně neměl hrát. Nahradil totiž Tomáše Houdka, u nějž nebylo technicky možné, aby se Tipsport Premier League 2020 zúčastnil. 

„Dostat se do finále bylo úžasné, nepočítal jsem s tím. Škoda, že mi to tam nepadalo tak, jako předtím a byly tam takové výkyvy," mrzelo Maška. 

Výsledky Tipsport Premier League 2020

Semifinále:
Adam Gawlas - Alexander Mašek 8:10
Vítězslav Sedlák - Daniel Barbořák 10:4

Finále:
Vítězslav Sedlák - Alexander Mašek 10:6

Konečné pořadí 

1. Vítězslav Sedlák
2. Alexander Mašek
3. - 4. Adam Gawlas
3. - 4. Daniel Barbořák
5. David Písek
6. Michal Šmejda
7. Ondřej Kysilka
8. Michal Ondo
9. Pavel Jirkal
10. David Rosí

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud