Pětibojařka Grolichová obsadila ve finále závodu SP 24. místo | iSport.cz
7. května 2011 • 18:45

Pětibojařka Grolichová obsadila ve finále závodu SP 24. místo

Autor: sam
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká reprezentantka Lucie Grolichová obsadila 24. místo ve třetím závodě Světového poháru 2011 v maďarské Százhalombattě. Zvítězila Aya Medanyová z Egypta před Němkou Lenou Schönebornovou a Mhairi Spenceovou z Velké Británie. Ostatní Češky Sylvie Černá, Natálie Dianová a Barbora Kodedová do finále nepostoupily.Lucie Grolichová při běhu závodu Světového poháru v Maďarsku
Lucie Grolichová při běhu závodu Světového poháru v Maďarsku
Grolichová doplatila na tréninkové manko, které způsobila dvoutýdenní viróza na přelomu února a března. „Po nemoci stále ještě nejsem na běžné fyzické úrovni a proto jsem se především v běhu trápila,“ přiznala Grolichová po doběhu závodu v Százhalombattě. V plavání skončila Grolichová 27. ze 36 účastnic finále, v tříkilometrovém běhu kombinovaném se střelbou z laserové pistole dokonce 31. „První dvě položky byly skvělé, ale třetí jsem pokazila, protože už jsem neměla dostatek sil a neudržela jsem se v klidu. Proto jsem se propadla minimálně o deset míst,“ vysvětlila Grolichová.

 

V technických disciplínách jako téměř vždy získávala vysoké bodové hodnocení. V šermu skončila celkově čtvrtá s pozitivním skóre 23 vítězství při dvanácti porážkách. Parkúr projela na koni Aranykapu zcela čistě, pouhých osm ztracených bodů jdou na vrub dvousekundového „zpoždění“ oproti limitu. „S těmito disciplínami jsem spokojená. Zvlášť druhá polovina šermu byla vynikající. Při jízdě už to nešlo skoro líp udělat. Těch osm bodů nemrzí ani o ničem nerozhoduje,“ uzavřela Grolichová.

 

V neděli je na programu mužské finále, do kterého nastoupí Martin Dvořák, Ondřej Polívka a David Svoboda. Michal Sedlecký po neúspěchu v kvalifikaci už odcestoval do Prahy. Poslední kombinovanou disciplínu vysílá pětibojařská televize 247.tv přímým přenosem od 17.00 hodin.

 

Výsledky finále SP moderních pětibojařek v Százhalombattě: 1. Medanyová (Egypt) 5452 bodů, 2. Schönebornová (Něm.) 5448, 3. Spenceová (V. Brit.) 5404, 24. Grolichová (ČR) 5096.

 
Články odjinud


Články odjinud