Prahu rozsvítí šermířské hvězdy! Na exhibici dorazí i olympijští vítězové | iSport.cz
4. dubna 2019 • 05:00

Prahu rozsvítí šermířské hvězdy! Na exhibici dorazí i olympijští vítězové

Autor: har
TOP VIDEA
Sparta - Mladá Boleslav: Hubínek si srazil Kangův centr do vlastní sítě, 5:2! Sparta - Mladá Boleslav: Hubínek si srazil Kangův centr do vlastní sítě, 5:2!
Sparta Praha - Olomouc: Strapáč dohrál, když loktem zbytečně fauloval Pecha Sparta Praha - Olomouc: Strapáč dohrál, když loktem zbytečně fauloval Pecha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světové šermířské hvězdy se valí na Prahu. Už v sobotu 6. dubna se představí v BB aréně v Letňanech hned čtyři olympijští vítězové. Jako rozcvičku si dají zápasy s diváky. „Bude to neopakovatelný zážitek,“ slibuje český reprezentant Jiří Beran, hlavní pořadatel výjimečné akce.Takovou návštěvu kordových legend ještě Česko nikdy v dějinách nezažilo. Matteo Tagliariol, olympijský vítěz z roku 2008, Ruben Limardo, zlatý z olympiády 2012, Jean Michel Lucenay, nejlepší z her 2016 a desítka dalších zvučných jmen bude k vidění na okraji Prahy v nevšedním exhibičním klání Allstars game.

„Akce navazuje na předchozí dva ročníky v Římě a v Helsinkách,“ říká Jiří Beran, účastník olympiády v Brazílii a držitel ceny fair-play. „Věřím, že všem lidem, kteří se přijdou podívat, ukážeme, jaký krásný sport děláme. Já se na to ohromně těším!“

Hvězdné sobotní odpoledne bude rozděleno do několika bloků. Nejdřív si to excelentní šermíři, které doplní moderní pětibojař David Svoboda, zlatý olympijský hrdina z Londýna, mezi sebou ve dvou kvalifikačních skupinách. Následovat budou čtvrtfinálová utkání, semifinále a finále.

To však ještě nebude všechno. Ve druhé části diváci ještě uvidí týmovou soutěž, ve které se střetnou týmy Severu (kapitán Jiří Beran) a Jihu (kapitán Constantinos Aggelis).

Pro všechny návštěvníky je ještě nachystán bonbonek. Před startem individuálního turnaje si budou moci ti diváci, kteří si přinesou šermířské nádobíčko a mají zvládnuté základy, vyzkoušet, jak na tom jsou, v přímých zápasech s elitními šermíři! Je to šance i pro vás, poslední zbytky lístků jsou ještě k mání (na internetovém portálu www.5mfencing.com).

Ani ti, co dorazí bez šermířských zkušeností, nepřijdou zkrátka. „Dostanou plastové flerety a masky a můžou si pod odborným dohledem zašermovat,“ upozorňuje Jiří Beran.

Kdo se chce předem s rytířským sportem seznámit, stačí si přečíst obsáhlý rozhovor s Jiřím Beranem v pátečním Sport Magazínu.

Program Allstars game:
6. dubna, BB aréna v pražských Letňanech
12:00-12:45 Šerm zájemců s top šermíři, autogramiáda hvězd
13:15-13:30 Prezentace šermířů
13:30-14:45 Start individuální soutěže
15:00-15:50 Finálová osmička
16:00-16:50 Semifinále
17:10-17:30 Finále
17:45-19:00 Týmová soutěž Sever proti Jihu
19:00-19:15 Vyhlášení vítězů

 
Články odjinud


Články odjinud