Prahu rozsvítí šermířské hvězdy! Na exhibici dorazí i olympijští vítězové | iSport.cz
4. dubna 2019 • 05:00

Prahu rozsvítí šermířské hvězdy! Na exhibici dorazí i olympijští vítězové

Autor: har
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Jágr varuje: Jestli současná opatření budou pokračovat, sport skončí!
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světové šermířské hvězdy se valí na Prahu. Už v sobotu 6. dubna se představí v BB aréně v Letňanech hned čtyři olympijští vítězové. Jako rozcvičku si dají zápasy s diváky. „Bude to neopakovatelný zážitek,“ slibuje český reprezentant Jiří Beran, hlavní pořadatel výjimečné akce.Takovou návštěvu kordových legend ještě Česko nikdy v dějinách nezažilo. Matteo Tagliariol, olympijský vítěz z roku 2008, Ruben Limardo, zlatý z olympiády 2012, Jean Michel Lucenay, nejlepší z her 2016 a desítka dalších zvučných jmen bude k vidění na okraji Prahy v nevšedním exhibičním klání Allstars game.

„Akce navazuje na předchozí dva ročníky v Římě a v Helsinkách,“ říká Jiří Beran , účastník olympiády v Brazílii a držitel ceny fair-play. „Věřím, že všem lidem, kteří se přijdou podívat, ukážeme, jaký krásný sport děláme. Já se na to ohromně těším!“

Hvězdné sobotní odpoledne bude rozděleno do několika bloků. Nejdřív si to excelentní šermíři, které doplní moderní pětibojař David Svoboda , zlatý olympijský hrdina z Londýna, mezi sebou ve dvou kvalifikačních skupinách. Následovat budou čtvrtfinálová utkání, semifinále a finále.

To však ještě nebude všechno. Ve druhé části diváci ještě uvidí týmovou soutěž, ve které se střetnou týmy Severu (kapitán Jiří Beran) a Jihu (kapitán Constantinos Aggelis).

Pro všechny návštěvníky je ještě nachystán bonbonek. Před startem individuálního turnaje si budou moci ti diváci, kteří si přinesou šermířské nádobíčko a mají zvládnuté základy, vyzkoušet, jak na tom jsou, v přímých zápasech s elitními šermíři! Je to šance i pro vás, poslední zbytky lístků jsou ještě k mání (na internetovém portálu www.5mfencing.com).

Ani ti, co dorazí bez šermířských zkušeností, nepřijdou zkrátka. „Dostanou plastové flerety a masky a můžou si pod odborným dohledem zašermovat,“ upozorňuje Jiří Beran.

Kdo se chce předem s rytířským sportem seznámit, stačí si přečíst obsáhlý rozhovor s Jiřím Beranem v pátečním Sport Magazínu.

Program Allstars game:
6. dubna, BB aréna v pražských Letňanech
12:00-12:45 Šerm zájemců s top šermíři, autogramiáda hvězd
13:15-13:30 Prezentace šermířů
13:30-14:45 Start individuální soutěže
15:00-15:50 Finálová osmička
16:00-16:50 Semifinále
17:10-17:30 Finále
17:45-19:00 Týmová soutěž Sever proti Jihu
19:00-19:15 Vyhlášení vítězů

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud