Hokejbalisté na MS zlato nezískají, v semifinále podlehli Finsku v prodloužení

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Čeští hokejbalisté podlehli v semifinále mistrovství světa v Košicích Finsku 1:2 v prodloužení a jejich sen o návratu na trůn po osmi letech se rozplynul. Svěřenci trenéra Jiřího Mašíka budou hrát v sobotu od 16:00 o bronz s Kanadou.

Finové díky brance Hanse Mäenalanena v čase 47:30 získají na třináctém šampionátu první medaili. V boji o zlato je čeká v sobotu od 19:00 domácí Slovensko, které zdolalo Kanadu 6:1 a bude útočit na čtvrtý titul v řadě.

Po bezbrankové úvodní třetině, v které šli Češi třikrát do oslabení a hráli jednu zkrácenou přesilovku, se Mašíkův výběr ujal vedení po 24 vteřinách druhého dějství. Kubeš po vhazování v pravém kruhu našel Krále, který prostřelil brankáře Kurua.

Finové vzápětí přečkali oslabení a ve 20. minutě vyrovnali, když z úniku Šimaru překonal Lampo. V závěru druhé části měl velkou šanci vrátit českému týmu vedení Zvonek, ale ztroskotal na finském gólmanovi.

V 37. minutě musel Kuru vystřídat a nahradil jej Kuusamo, který během svého pobytu na hřišti neinkasoval. O překvapivé výhře Finů, kteří v základní skupině podlehli českému týmu 2:7, rozhodl Mäenalanen. Dostal se k míčku mezi kruhy a překonal Šimaru.

České hokejbalistky budou hrát v sobotu od 10:30 rovněž o bronz se Slovenskem, které prohrálo s Kanadou 0:2 a skončilo poslední v tříčlenné skupině bojující o finále. Kanada se utká o titul se Spojenými státy americkými.

Mistrovství světa v hokejbalu v Košicích:

Muži:

Semifinále:
ČR - Finsko 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Král - 20. Lampo, 48. Mäenalanen.

Slovensko - Kanada 6:1 (1:1, 1:0, 4:0)
Branky: 33. a 37. Lipták, 15. Svitana, 19. Teplický, 33. Martinusík, 42. Oravec z trestného střílení - 6. Hannon.

O 5.-8. místo:
Řecko - Švýcarsko 3:4 po sam. stříleních (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0), USA - Itálie 5:4 v prodl. (0:2, 3:0, 1:2 - 1:0).