Dřevorubecká reprezentace se sešla v Praze. Nervozita je cítit, ví šampion | iSport.cz
1. října 2019 • 19:50

Dřevorubecká reprezentace se sešla v Praze. Nervozita je cítit, ví šampion

Autor: iSport.cz, mto
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měsíc před startem mistrovství světa v dřevorubeckých sportech STIHL Timbersports se v Praze na Výstavišti ve středu konala za přítomnosti české reprezentace tisková konference, během které se média mohla seznámit se všemi disciplínami a potkat také českou elitu. „Máme velmi silný tým a myslíme si opravdu vysoko,” řekl nejznámější český sportovní dřevorubec Martin Komárek.„Stihl Timbersports má ohromnou tradici a jedná se o nejrozšířenější a světové nejpopulárnější sérii dřevorubeckého sportu. Česká republika patří mezi evropské velmoci a je úžasné, že mistrovství světa konečně zavítalo i do Česka,“ řekl jednatel společnosti Stihl Jiří Rumplík.

Český tým pod vedení devítinásobného medailisty z MS Komárka předvedl před Průmyslovým palácem během krásného slunečného dne parádní podívanou. K vidění bylo všech šest disciplín, včetně Springboradu - tedy přesekání kmene ve výšce více než tři metry. A také hot saw, kdy závodníci krotí pilu o výkonu sněžného skútru či menšího osobního auta. A byl to pořádný rachot.

Kromě Komárka, který bude reprezentovat pouze v soutěži týmů, se představili všichni členové reprezentace. Český mistr a účastník individuálního závodu Martin Roušal, dále Martin Kalina, Leoš Klíma, Jan Holub a Matyáš Klíma.

V prezentaci týmové soutěže, kdy se závodí ve čtyřech disciplínách se povedl výborný čas 1:01 minuty, který je na úrovni nejlepších evropských časů. Český tým je držitelem evropského rekordu a má velké ambice na medailové umístění.

O co nejlepší výsledek se bude prát také Roušal, jeho cílem je dostat se v individuální soutěži mezi nejlepších osm.

„Začínám být nervózní. Přeci jenom je to MS v domácím prostředí a moje premiéra na MS. Je to lehce svazující, ale zároveň mě to velmi motivuje a moc se těším,“ řekl novinářům.

Martin Roušal představuje disciplínu Single Buck

Martin Roušal představuje disciplínu Springboard

Martin Kalina představuje disciplínu Underhand Chop

Martin Roušal představuje disciplínu Hot Saw

Jan Holub představuje disciplínu Standing Block Chop

Leoš Klíma představuje disciplínu Stock Saw

Eva Samková s celým reprezentačním týmem
Eva Samková s celým reprezentačním týmem

 
Články odjinud


Články odjinud