27. července 2020 • 12:00

Sinners mají silného partnera. Esport v popularitě zásadně roste, hlásí Fortuna

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kanada - Česko 4:3pp. Skvělý návrat, rozhodl ale střelec Cozens
Kanadská párty před Čechy, Vrána je potkal v centru: Jak přejetí vlakem
VŠECHNA VIDEA ZDE

V uplynulých měsících stoupl zájem sázky na esport zhruba trojnásobně, v dohledné době se tento segment patrně stane pátým nejpopulárnějším sportem hned za fotbalem, tenisem, hokejem a basketbalem. Sázková kancelář Fortuna se nejen proto nově stává betting partnerem týmu Sinners Esports, zaměřujícího se především na hru CS:GO. Esporty jsou dlouhodobě jedno z nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví s obrovskou perspektivou. V Evropě se prosazují třeba v Německu či Skandinávii, v posledním roce se naplno projevuje jejich potenciál i v regionu střední a východní Evropy.

Obě strany počítají s dlouhodobých formátem spolupráce, finanční detaily transakce nebudou zveřejněny.

To, že esporty budou mít pro sázkové odvětví stále větší význam, je patrné řadu let. Pandemie koronaviru a stále ještě přetrvávající výpadky v nabídce klasických sportů pak tento trend jednoznačně urychlují.

„Counter-Strike hraje mezi sázkaři jednoznačně prim, při hledání partnera nás tedy určitě oslovil způsob, jakým Sinners dokázali tuto hru v Česku zcela ovládnout. Rozhodování, zda podpořit právě nejlepší tuzemský tým, který má navíc ambice proniknout i do širší světové špičky, pro nás tedy nebylo nikterak složité. Chceme být u jeho dalších úspěchů a podílet se na rozvoji nejenom týmu Sinners, ale i celého odvětví,“ říká David Vaněk, generální ředitel sázkové kanceláře Fortuna.

Sinners, ačkoliv vznikli teprve v letošním roce, mají na kontě řadu úspěchů. Aktuálně v CS:GO 86. tým světa dosáhl nejlépe na 52. příčku, přičemž cílem pro zbytek roku je proniknout do TOP 30. „V Sinners Esports jsme všichni doopravdy nadšeni, jak prestižního partnera se nám ve Fortuně podařilo získat. Její podpora nám nepochybně pomůže se nadále posouvat vzhůru, společně navíc budeme vytvářet jedinečný sportovní i sázkový obsah, který zaujme jak příznivce esportu, tak i klasické sportovní fanoušky, kterým se chceme stále více přibližovat,“ uvedl Max Euler, generální manažer Sinners Esports.

Na partnerství se Sinners Esports je nicméně novým začátkem, na který budou navazovat další aktivity. 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud