V Paříži dostih o čtyři miliony eur | iSport.cz
3. října 2008 • 16:00

V Paříži dostih o čtyři miliony eur

Autor: ČTK
Archív
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pařížské závodiště Longchamp v neděli uvidí nejlépe dotovaný dostih evropské historie. Koně z Itálie, Irska, Japonska, Velké Británie, Německa a Francie se v Ceně Vítězného oblouku utkají o čtyři miliony eur.Pařížské klání na 2400 metrů je v kontinentální Evropě tradičním dostihovým vrcholem, letos však jeho prestiž díky zvýšení dotace ještě stoupla.

Ještě ve čtvrtek byl do dostihu přihlášen i český kůň Normen, který ale podle výsledků není na srovnatelné úrovni s nejlepšími koňmi kontinentu. Naposledy doběhl ve Velké ceně českého turfu předposlední. Pětiletý svěřenec Zdena Koplíka však musel být nakonec odhlášen kvůli lehčímu zranění z přípravy.

Letos se dávají největší naděje domácí Zarkavě, neporažené tříleté vládkyni všech dostihů, na jejichž start se postavila. Klisna přitom v Ceně Vítězného oblouku nevyhrála už přes deset let. Jejími největšími soupeři by měli být irští Duke of Marmalade a Soldier of Fortune, jež trénuje Aidan O´Brien, který tento dostih vyhrál v loňském roce.

Poběží také Its Gino, kterého v Brémách trénuje český rodák Pavel Vovčenko. Ten věří, že jeho svěřenec může v prestižním měření sil dosáhnout na umístění v první pětici.

"Minulé starty se nám příliš nepovedly, ale odehrály se na hluboké dráze, a na té on příliš běhat neumí. V Paříži čekáme lepší podmínky, a na nich určitě ukáže, co v něm skutečně je," uvedl Vovčenko.

Témata:  sport, dostihy, paříž

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud