7. března 2010 • 09:44

Stolní tenista Prokopcov získal titul mistra republiky

Autor:
Prokopcov
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stolní tenista Dmitrij Prokpcov potvrdil roli nejvýše nasazeného hráče a poprvé v kariéře se radoval ze zisku titulu mistra České republiky. Hráč pražského El Niňa porazil ve finále svého oddílového kolegu Tomáše Konečného a spolu navíc vyhráli čtyřhru. Již posedmé vyhrála dvouhru Renata Štrbíková.Ukrajinský rodák Prokopcov dostal teprve loni po dlouhých letech české občanství a hned letos se radoval z premiérového triumfu. "Beru to pozitivně. Je to fantastické," uvedl hráč na webu Deníku.

Prokopcov prošel soutěží relativně hladce. Nejvíce práce měl v semifinále s Martinem Olejníkem (4:2) a Konečnému ve finále nepovolil ani set, ale jednoduše zápas nevyhrál. "Dobře se známe a šlo o to, kdo bude mít více štěstí a lepší formu," konstatoval Prokopcov.

Radost z vítězství na českém šampionátu může Prokopcova těšit o to více, že z české špičky chyběl pouze zraněný Petr Korbel.

Ve dvouhře žen došlo na očekávané finále favoritek mezi Štrbíkovou a Ivetou Vacenovskou, která je v Hodoníně doma. Obhájkyně titulu Štrbíková nejvýše nasazené hráčce takřka nic nedovolila a vyhrála 4:1.

"Vážím si toho, že na mistrovstvích republiky vyhrávám od osmnácti let. Vždy, když jsem se zúčastnila, zvítězila jsem," řekla vítězka.

Vacenovská prohrála před dvouhrou i finále čtyřhry a zklamání hlavně z porážky se Štrbíkovou chvilku rozdýchávala v zákulisí.

"Byla jsem v domácím prostředí a dvouhru na mistrovství republiky jsem nikdy nevyhrála, když u toho byla Blecha (Štrbíková). Chtěla jsem zvítězit. Bohužel byla lepší. Neměla jsem šanci," uznala.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, stolní, tenis, prokopcov
 Klasická verze
Mobilní verze