Květoslav Šimek
4. června 2016 • 18:20

Divočák Theophilos. Místo v cíli skončil při premiéře v barvách iSport.cz na tribuně

TOP VIDEA
Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport Legendární Zdeněk Zeman se stal členem Síně slávy deníku Sport
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu? Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavia jako posilu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevyhrál, ale rozhodně zaujal. Šestiletý hnědák Theophilos při své premiéře v barvách Dostihového klubu iSport.cz do cíle v Pardubicích nedoběhl. Divoce se vzpínal už při nasedání před dostihem a žáka Patricka Boekhouta pak ve steeplechase IV. kategorie vyklopil na třetí překážce. Energie měl svěřenec trenéra Josefa Váni hromadu. Bez jezdce přeskočil bariéru a skončil na jedné z menších tribun mezi překvapenými diváky. Naštěstí mezi nimi byl v tu chvíli i žokej Petr Foret a Theophila odchytil."Koukáme na dostihy a kůň najednou mezi námi," nevěřícně kroutil hlavou Foret. Theophilos je v pořádku, žák Boekhout skončil s podezřením na otřes mozku na kontrolním vyšetření v nemocnici. "Omluv se!" kárala Theophilose na oko trenérka Pavla Váňová, když jej po dostihu přivedla ukázat členům Dostihového spolku iSport.cz. "Je to Janek, příště to bude lepší."

Na pardubickou premiéru šestiletého hnědáka se přijely podívat zhruba tři desítky spolumajitelů. V paddocku vzbudila početná skupina rozruch. "Musíme vyřídit výjimku, protože do paddocku před dostihem mohou jen dva lidé na koně," informovali pořadatelé.

Slavný žokej Josef Váňa nemohl chybět
720p 480p 360p 240p

"Vás tady je," reagoval i trenér Váňa, který Theophila připravuje. "Teď vypadá koník překvapivě klidně, uvidíme, jestli nebude divočit při nasedání." Divočil. Vzpínal se, žák Boekhout musel nasednout nadvakrát, protože poprvé jej Theophilos ze sedla vystrnadil.

Trenér Váňa pak dostih sledoval společně se spolumajiteli klubu z majitelské lóže na tribuně. A hned upozorňoval na dvě nepříjemné překážky. "Nejhorší je trojka a potom desítka. Ta je pro tyhle začínající krosaře hodně náročná..." Předpověď legendárního žokeje a trenéra byla opět přesná. Na třetí překážce vypadl Boekhout ze sedla.

"A náš už je dole..." zaklel Váňa s dalekohledem na očích. "Dobrý, kluk vstává. A kůň taky v pořádku. No nic, děti moje, já ho jdu chytat." Theophilose nakonec odchytil žokej Foret na tribuně. "Nevyhrál, ale pobavil..." glosovala pardubickou premiéru Pavla Váňová. Vítězem dostihu byl šestiletý Woody (Iron Ladies Ostrava) s Petrem Tůmou, kterého připravuje Jiří Uhl.

Projekt Dostihového klubu iSport.cz je stále teprve na začátku. Dlouhodobým cílem klubu je vlastnit několik dostihových koní a jednoho z nich přivést až do Velké pardubické. Přihlásit se může kdokoli za klubový roční poplatek 1000 korun (více informací na www.isport.cz/dostihovyklub a dostihovyklub@seznam.cz).

Dostihový klub iSport.czDostihový klub iSport.cz

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze