Nagano Gold jede! V Ascotu se blýskl druhým místem a vydělal 1,4 milionu | iSport.cz
23. června 2019 • 15:46

Nagano Gold jede! V Ascotu se blýskl druhým místem a vydělal 1,4 milionu

Autor: ČTK
Nagano Gold dostává svému jménu a září
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po loňském vítězství v hlavním dostihu ve Vichy si pětiletý hnědák Nagano Gold ze stáje Syndikát V3J připsal další velký úspěch. V britském Ascotu doběhl úřadující šampion českých vytrvalců v sedle s belgickým žokejem Christophem Soumillonem těsně druhý v sobotním dostihu grupy 2 Hardwicke Stakes.Svěřence trenéra Václava Luky předčil jen Defoe, který vyhrál o půl délky. "Bylo to naprosto úžasné, je to pro nás neuvěřitelný den. Nagano Gold potvrdil všechno, v co jsme tajně doufali," citoval Luku web jezdci.cz.

Za druhé místo český zástupce inkasoval 48.375 liber (1,4 milionu korun). "Podle mě má ten kůň na vítězství v grupě 1, dnes to jednoznačně ukázal. Je mi jasné, že pro Českou republiku a tamní dostihový sport je to velká věc. A jsem moc rád, že jsem k tomu mohl přispět," prohlásil Soumillon.

Nagano Gold je dlouhodobě připravován na Cenu vítězného oblouku v Paříži. Nyní je přihlášen do srpnové Velké ceny Berlína, která patří do grupy 1.

 
Články odjinud


Články odjinud