Velká Pardubická 2019 | Přihlášeno je zatím 26 koní, nechybí ani loňský vítěz | iSport.cz
1. října 2019 • 11:51

Na Velkou pardubickou je přihlášeno zatím 26 koní, nechybí ani loňský vítěz

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na 129. ročník Velké pardubické se Slavia pojišťovnou je zatím přihlášeno 26 koní. Figuruje mezi nimi loňský vítěz Tzigane du Berlais, chybět budou naopak No Time to Lose, který dostih vyhrál v roce 2017, hnědák Hegnus nebo francouzský kůň Urgent de Greagaine, kteří jsou zranění. Přijet by mohli i dva koně z Velké Británie, řekl dnes novinářům náměstek primátora a místopředseda představenstva Dostihového spolku Pardubice Petr Kvaš (ODS).„V tuto chvíli britský trenér David Pipe potvrdil, že by rád se dvěma koňmi přijel, ale nechceme to zakřiknout. Uvidíme 4. října, jestli své koně do Velké pardubické přihlásí,“ uvedl Kvaš. Uzávěrka přihlášek je v pátek ve 12:00, dostih se koná 13. října.

Pořadatelé vyhradili pro návštěvníky dvě prostranství k parkování. Auta mohou odstavit na uzavřeném úseku silnice I/37 mezi kruhovým objezdem u závodiště až po Dražkovice. Další hosté a zvláště VIP návštěvníci mohou odstavit vůz na blízkém letišti. Dopravní podnik v den dostihu posílí své spoje, dopravit se je možné i vlakem na zastávku Pardubice - Závodiště.

Letošní Velké pardubická získala záštitu ministerstva zemědělství, což Dostihovému spolku přinese pět milionů korun. Právě tolik činí dotace slavného dostihu. Jeho novým hlavním partnerem se stala Slavia pojišťovna, v dohodě platné na nejbližší tři roky se zavázala ke každoroční podpoře slavného dostihu v řádu milionů korun.

Dostih se jezdí od roku 1874, nekonal se jen za světových válek a v roce 1968 v důsledku srpnových událostí.

Startovní listina 129. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou (6900 m, dotace pět milionů korun):

1. Theophilos (ž. Josef Bartoš, Dostihový klub iSport-Váňa), 2. Tzigane du Berlais (ž. Jan Faltejsek, Dr. Charvát), 3. Ribelino (ž. Andrew Glassonbury, Lokotrans), 4. Dulcar de Sivola (Josef Borč, DiJana Dobšice), 5. Player (ž. Marcel Novák, Maxa-Nýznerov), 6. Stretton (ž. Thomas Garner, Nýznerov), 7. Mazhilis (ž. Jan Kratochvíl, Köi Dent), 8. Ange Guardian (ž. Jiří Kousek, stáj Anděl strážný), 9. Sztorm (ž. Marek Stromský, Nýznerov), 10. Zarif (ž. Thomas Boyer, Köi Dent), 11. Vandual (ž. Lukáš Matuský, Vadual), 12. Templář (Jan Odložil, www.trdelnik.com-Luka), 13. Rathlin Rose (ž. James Best, Fergus Wilson), 14. Beau Rochelais (ž. Alexandre Orain, DS Pegas), 15. Delight My Fire (ž. Sertaš Ferhanov, DS Pod Buchlovem), 16. Tiep de L'Est (ž. Martin Cagáň, Lokotrans Slovakia), 17. Bridgeur (ž. Jaroslav Myška, VaZi), 18. Talent (ž. Leighton Aspell, DS Kabelkovi), 19. Chicname de Cotte (ž. Jordan Duchene, Quartis-Zámecký Vrch), 20. Krocoleon (Lukáš Sloup, EŽ Praha a.s.), 21. Mahony (ž. Niklas Lovén, Quartis-Zámecký Vrch).

Zleva Ribelino, Tzigane Du Berlais, Vandual a Ange Guardian
Zleva Ribelino, Tzigane Du Berlais, Vandual a Ange Guardian

 
Články odjinud


Články odjinud