Nejlepší FIFA a nejdražší karty. Finálový den CZC.cz iSport Ligy představí čtyři z nejkvalitnějších celků na česko-slovenské scéně. Jaká karta je tou nejoblíbenější a kdo používá méně tradičních hráčů?
T9Laky
Žádné větší překvapení v sestavě plzeňské hvězdy nehledejte. V útoku nesmí pochopitelně chybět Kylian Mbappé, kterému může pomáhat portugalská legenda Eusébio. Na křídlech pak řadí silné duo David Ginola a Lionel Messi.
Střed zálohy pak řídí Frenkie de Jong spolu s hráčem měsíce Ligue 1 Sekem Fofanou.
Pravá polovina obrany je u všech borců totožná - Achraf Hakimi a Marquinhos jsou jasnou volbou. Nalevo pak úřaduje Ferland Mendy spolu s nejnovější kartou Édera Militãa. Mezi třemi tyčemi září Edwin van der Sar.
Emerickson
Sparťanský bojovník se jako jediný může pyšnit jednou z nejpoptávanějších karet ve FIFA. Na hrotu totiž spolu s Kylianem Mbappém bojuje Brazilec Pelé. Útočnou letku pak doplňují Neymar Jr. a Vinícius Jr.
Jako defenzivní štíty před obranou fungují dva obrovsky silní borci. Již tradičně nedal Emerickson dopustit na legendárního Francouze Vieiru. Tomu v záloze vypomáhá IF Leon Goretzka.
Pravá strana je jasná, na té levé pak úřaduje dvojice Rulebreakers z Bundesligy - Lukas Klostermann a Alphonso Davies. V bráně vládne Petr Čech.
Kobby
Reprezentant Superslavia esports sází na útočné trio z PSG. Vedle zlatých karet Mbappého a Messiho se vyhřívá čerstvá IF kartička Neymara. Podobně jako jeho semifinálový soupeř, také Kobby využívá v útoku Johana Cruyffa.
Martin Strnad jako jediný využívá služeb francouzského dua Nkunku - Upamecano, které doplňuje Theo Hernández. Napravo pak lítá klasická trojice z Ligue 1. Narozdíl od svých soků ale Kobby nehraje s RTTK Marquinhosem, nýbrž jeho IF verzí.
Podobně jako u Emericksona, také u Kobbyho stráží branku Petr Čech.
Seron
V týmu Sampi úřaduje velice podobný útok jako u Kobbyho. Jako útočníci řádí Kylian Mbappé a Johan Cruyff (mid verze). Na křídlech pak pálí IF Neymar a David Ginola.
Podobně jako Laky, také Dominik Čermák má střed záloh vyztužený Sekem Fofanou a Frenkiem de Jongem.
V obraně zástupce organizace fotbalového internacionála Jakuba Jankta jasně vládne Paris Saint-Germain. Jediným hráčem mimo hlavní město Francie je Theo Hernández.
Nejhranější karty:
4 - Hakimi, Marquinhos, Mbappé.
3 - Fofana, Neymar.
2 - Čech, Cruyff, de Jong, Ginola, Hernández, Messi.
1 - Davies, Donnarumma, Eusébio, Goretzka, Kimpembe, Klostermann, Mendy, Militão, Nkunku, Pelé, Upamecano, van der Sar, Vieira, Vinícius Jr.