1. března 2018 • 18:39

Los MS ve florbale 2018: Češi ve skupině A narazí na Švýcary, Lotyše a Němce

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou
Speciál k fotbalové Lize mistrů: 76 stran, soupisky, hvězdy, program! Speciál k fotbalové Lize mistrů: 76 stran, soupisky, hvězdy, program!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští florbalisté budou hrát na prosincovém domácím mistrovství světa v Praze v základní skupině A se Švýcarskem, Lotyšskem a Německem. Z ní první dva týmy postoupí přímo do čtvrtfinále, zbývající dva čeká kvalifikace play off. Ve skupině B se představí úřadující mistři světa Finové, Švédové, Dánové a Norové. Rozhodl o tom dnešní los na Staroměstské radnici v Praze.Turnaj se bude hrát od 1. do 9. prosince. Šestnáctka účastníků je stejně jako na minulých šampionátech v Göteborgu 2014 a Rize 2016 rozdělena do dvou výkonnostních kategorií po osmi.

Skupinu C tvoří Austrálie, Estonsko, Thajsko a Polsko, v "déčku" se představí Kanada, Slovensko, Japonsko a Singapur. Dva úspěšné celky z obou skupin budou hrát v osmifinálové části s týmy ze skupin A a B.

Světový šampionát florbalistů se bude konat v České republice potřetí. V roce 1998 se hrálo v Praze a Brně, o deset let později opět v hlavním městě a Ostravě. Nyní se turnaj bude konat pouze v Praze v O2 areně a v Areně Sparty na Podvinném mlýně.

Los základních skupin MS florbalistů v Praze (1.-9. prosince 2018):

Skupina A

ČR, Švýcarsko, Lotyšsko, Německo.

Skupina B

Finsko, Švédsko, Dánsko, Norsko

Skupina C

Austrálie, Estonsko, Polsko, Thajsko

Skupina D

Kanada, Slovensko, Singapur, Japonsko.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze