Sparta je ve finále! Otočila sérii s Plzní a o titul vyzve Chrudim

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Pražská Sparta dokázala v semifinále play off VARTA futsal ligy obrátit sérii z 1:2 na 3:2. Navíc výsledek otáčela i v obou zápasech, které se hrály v pondělí a úterý.

V pondělním duelu Sparta prohrávala po přestávce 0:2, ale během 25. minuty vstřelila tři branky. Na tento direkt už Plzeň nereagovala a prohrála nakonec 2:5. „Bohužel jsme si zápas prohráli hloupou nekoncentrovaností v jediné minutě,“ litoval plzeňský Michal Holý.

Ten v úterním souboji také úřadoval. Plzeň i díky němu vedla v rozhodující bitvě 2:1, jenže před vyprodanou halou Lokomotiva znovu během chvíle prohrávala. Sparta pak ještě přidala čtyři góly navrch a do finále postoupila po výsledku 7:2.

„Moc dobře jsme si oba dva týmy uvědomovaly, že se jedná o zápas o život,“ řekl sparťanský Michal Belej a vyzdvihl výkon Sparty: „Jsem rád, že se nám povedlo dotáhnout zápas k výhře. Druhý poločas byl jen o nás a to, jak jsme ho zvládli, tak klobouk dolů před všemi hráči a realizačním týmem. Zápas jsme zvládli lépe i mentálně než Plzeň, což bylo také nesmírně důležité.“

První finále mezi ERA-PACKem Chrudim a pražskou Spartou se hraje již tento pátek od 18 hodin před kamerami ČT Sport.

Výsledky semifinále play off VARTA futsal ligy:

4. zápas:

AC Sparta Praha - SK Interobal Plzeň 5:2 (0:2)
Branky a nahrávky:
25. vlastní, 25. Vahala (Amadeu), 25. Diego (Brahimi), 34. Cupák (Belej), 39. Belej - 11. Křemen (Štverák), 20. Slavík (Štverák). Stav série: 2:2.

5. zápas:

SK Interobal Plzeň - AC Sparta Praha 2:7 (2:1)
6. Holý (Mižár), 10. Vnuk (Künstner) – 5. Pimpolho (Angellot), 22. Cupák (Brahimi), 23. Angellot (Cupák), 26. Belej (Brahimi), 34. Belej (Diego), 39. Pimpolho (Brahimi), 40. Belej (10 m kop). Konečný stav série: 2:3.

Plzeňští futsalisté se rozloučili s letošní sezonou ziskem bronzových medailí

Program finálové série Chrudim – Sparta Praha:

1. zápas: pátek 20. dubna od 18 hod. v Chrudimi (živě ČT Sport)
2. zápas: pondělí 23. dubna od 20.15 hod. v Aréně Sparta (živě na ČT Sport)
3. zápas: pátek 27. dubna od 17 hod. v Chrudimi (živě ČT Sport)
Případný 4. zápas: neděle 29. dubna od 20.15 hod. v Aréně Sparta (živě Tipsport.cz)
Případný 5. zápas: středa 2. května od 19.15 hod. v Chrudimi (živě ČT Sport)