19. dubna 2018 • 10:51

Futsalové finále: Chrudim je favoritem, věří jí i experti. Sparta touží po senzaci

Autor:
Chrudimský futsalista Tomáš Koudelka se raduje z branky .
TOP VIDEA
 Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně Profil Jana Kopice: nejlepší ligový nahravač a tahoun Plzně
Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals Satoranský: Vyřazení? Zklamání kvůli našemu potenciálu. Ve finále Stanley Cupu fandím Capitals
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to tady. Souboj o titul startuje. Dlouholetý vládce nejvyšší české futsalové scény z Chrudimi nastoupí proti pražské Spartě, slavnému klubu, který se v téhle sezóně s novým vedením i hráči vydal novou cestou. Od Chrudimi se zisk titulu očekává, Sparta již splnila cíle pro sezonu postupem do finále poháru i ligového play off. „Ale uděláme maximum, abychom dosáhli ještě výš. Už teď v pátek se pokusíme v Chrudimi vyhrát,“ slíbil trenér Sparty Beni Simitči.Chrudim je obrovským favoritem. Však fanoušci východočeského týmu s oblibou dávají na své transparenty heslo „titul má svůj domov“ a myslí samozřejmě své město a ERA Pack. Nejspíš právem, Chrudim je českým futsalovým králem. Klub to potvrdil suverénním postupem do finále, kdy klopýtl jen jednou. To třeba Sparta se v semifinále proti Plzni nadřela a postup vybojovala až v rozhodujícím pátém duelu. „Ale lepší jsme byli ve všech utkáních. Ty zápasy, kde jsme prohráli, tam soupeř jen využil našich chyb. Ale teď jsme nastartovaní,“ konstatuje trenér Sparty.

Pražané věří, že mohou Chrudim při cestě na trůn potrápit, byť v téhle sezoně na vítězství ve vzájemných duelech nedosáhli. „Nikdy jsme nebyli stoprocentní, pokusíme se o to ve finálové sérii,“ slíbil Simitči a věří i v podporu fanoušků. „Snad nám přijdou fandit i fotbalové příznivci, moc by nám to pomohlo. Vždyť jsme snad poslední sparťanskou nadějí na titul v téhle sezoně,“ naráží na skvělou reprezentaci rudých barev svými futsalisty.

Moc optimismu ale z pohledu Pražanů nevěstí prognózy bookmakerů Chance. Ty hodnotí šanci na titul pro Chrudim kurzem 1,1:1 a to je, dá se říct, obrovská tutovka. „Na Chrudim lidé sázejí i v prvním finále, je jich drtivá většina. Na Spartu si zatím u nás vsadili dva lidé,“ konstatuje Markéta Světlíková, tisková mluvčí společnosti. Dnes večer může pražský klub postavit prognózy expertů na hlavu. První zápas se hraje od 18:00.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze