Futsalové finále: Chrudim je favoritem, věří jí i experti. Sparta touží po senzaci | iSport.cz
19. dubna 2018 • 10:51

Futsalové finále: Chrudim je favoritem, věří jí i experti. Sparta touží po senzaci

Autor:
Chrudimský futsalista Tomáš Koudelka se raduje z branky .
TOP VIDEA
Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat Po třech porážkách Kometa zabrala: Vzali jsme si boty a šli do práce, popsal Erat
INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová, nebo Plíšková světovou jedničkou? INSIDER: Česká jízda na Australian Open. Bude Kvitová, nebo Plíšková světovou jedničkou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to tady. Souboj o titul startuje. Dlouholetý vládce nejvyšší české futsalové scény z Chrudimi nastoupí proti pražské Spartě, slavnému klubu, který se v téhle sezóně s novým vedením i hráči vydal novou cestou. Od Chrudimi se zisk titulu očekává, Sparta již splnila cíle pro sezonu postupem do finále poháru i ligového play off. „Ale uděláme maximum, abychom dosáhli ještě výš. Už teď v pátek se pokusíme v Chrudimi vyhrát,“ slíbil trenér Sparty Beni Simitči.Chrudim je obrovským favoritem. Však fanoušci východočeského týmu s oblibou dávají na své transparenty heslo „titul má svůj domov“ a myslí samozřejmě své město a ERA Pack. Nejspíš právem, Chrudim je českým futsalovým králem. Klub to potvrdil suverénním postupem do finále, kdy klopýtl jen jednou. To třeba Sparta se v semifinále proti Plzni nadřela a postup vybojovala až v rozhodujícím pátém duelu. „Ale lepší jsme byli ve všech utkáních. Ty zápasy, kde jsme prohráli, tam soupeř jen využil našich chyb. Ale teď jsme nastartovaní,“ konstatuje trenér Sparty.

Pražané věří, že mohou Chrudim při cestě na trůn potrápit, byť v téhle sezoně na vítězství ve vzájemných duelech nedosáhli. „Nikdy jsme nebyli stoprocentní, pokusíme se o to ve finálové sérii,“ slíbil Simitči a věří i v podporu fanoušků. „Snad nám přijdou fandit i fotbalové příznivci, moc by nám to pomohlo. Vždyť jsme snad poslední sparťanskou nadějí na titul v téhle sezoně,“ naráží na skvělou reprezentaci rudých barev svými futsalisty.

Moc optimismu ale z pohledu Pražanů nevěstí prognózy bookmakerů Chance. Ty hodnotí šanci na titul pro Chrudim kurzem 1,1:1 a to je, dá se říct, obrovská tutovka. „Na Chrudim lidé sázejí i v prvním finále, je jich drtivá většina. Na Spartu si zatím u nás vsadili dva lidé,“ konstatuje Markéta Světlíková, tisková mluvčí společnosti. Dnes večer může pražský klub postavit prognózy expertů na hlavu. První zápas se hraje od 18:00.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud