Adam Procházka
8. července 2019 • 20:46

Futsal nespí. Plzeň hledá kouče, Teplice stříbro nabudilo. Sparta před LM posílila

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Neskutečná atmosféra, ale česká reprezentace bez medaile. Co přineslo biatlonové MS?
Travelling Jagrs před halou Pittsburghu Penguins
VŠECHNA VIDEA ZDE

Od korunovace mistra uběhl více jak měsíc. Kluby VARTA futsal ligy si však moc neodpočinuly. Během června ladily své kádry, aby byly připravené na prázdninový start letní přípravy. My vám nabízíme ohlédnutí za největšími změnami v české nejvyšší futsalové soutěži. Jaké posily kluby přivedly do svých řad a co se odehrálo na trenérských postech?Mistrovská Sparta zatím odkryla jména dvou posil. Do týmu se po roce vrací Amadeu a druhým hráčem je hvězda srbské reprezentace Mladen Kocič. Naopak skončili Fouad Amrani, David Cupák a trenér Martin Brůna. Poslední dva jmenovaní z pracovních důvodů. Reprezentant David Cupák se vrátil do svého mateřského Helasu Brno. Jisté je, že v týmu Sparty zůstanou ikony jako Michal Seidler, Kristijan Grbeša, Tomáš Drahovský, Tihomir Novak či nejlepší hráč finále Wilde. Všichni prodloužili smlouvu minimálně o jeden rok.

Živo bylo na severu Čech. Finálová porážka Svarog Teplice zdravě nabudila. První velká změna přišla na postu trenéra. Bruno Barbosa skončil a místo něj přišel Viktor Tarčilo - běloruský kouč, který vedl reprezentaci a několikrát vyhrál titul s LSM Lida. „Po finále jsem se rozhodl udělat nějaké změny v kádru. Zaprvé šlo o trenéra. Bruno odvedl velký kus práce, vyhrál základní část ligy, dotáhl mužstvo do finále, to ale bohužel nezvládl,“ líčil na klubovém webu prezident Michail Žák. Nový trenér si pak přivedl dvě nové posily: Arčila Sebiskveradzeho a Maxima Litvinova.

Chrudim chce zpět na trůn

Futsalisté Chrudimi, kteří získali čtrnáct titulů, jsou odhodlaní získat pohár zpět do svého držení. Klub prodloužil smlouvu s jedním z klíčových mužů - brazilským koučem Felipem Condem. „Jsem šťastný tam, kde jsem,“ řekl pro klubový web a zároveň přidal poselství: „Musíme zapracovat na několika úkolech, hlavně v organizaci. Hráčský kádr se musí přizpůsobit nově vzniklé realitě. Potřebujeme více lidí, kteří budou chtít s klubem spolupracovat na hřišti i mimo něj. Potřebujeme větší podporu ze strany města a partnerů, protože zátěž na prezidenta klubu je kvůli těmto nedostatkům obrovská.“

Otazník visí, jako každý rok, nad bratry Marešovými. Legendy českého futsalu už něco naznačily. Roman Mareš prohlásil, že chce Spartě sebrat titul: „Motivace vzít si titul zpět bude obrovská!“ Za to jeho bratr Michal se k působení ve VARTA futsal lize nechtěl vůbec vyjadřovat.

Tajemná zatím zůstává pražská Slavia, která coby čtvrtý tým loňské sezony ještě neohlásila žádnou posilu. Jisté je pouze to, že v klubu nebude dál pokračovat srbská hvězda Marko Pršič, který si v minulé sezoně připsal na konto ve 24 zápasech 17 gólů a 16 asistencí. Nově bude totiž působit v celku rumunského mistra - Imperial Wet.

V Plzni musejí hledat nového trenéra. Futsalová ikona David Frič Interobal jako hlavní kouč v nové sezoně již nepovede: „Po dlouhém uvažování jsem se rozhodl, že ukončím své působení ve futsalu a budu se věnovat jiným aktivitám, především práci a rodině. Futsalu a všem, kdo v něm působí, přeji hodně štěstí, ať se daří a drží se vás zdraví nejen fyzické, ale i to mentální,“ uvedl Frič.

Liberec míří do moderní haly

Nováček z Nejzbachu Vysoké Mýto zatím odtajnil jen dvě hádanky. „Libor Gerčák se do týmu nevrátí. Zůstává ve Spartě, kde má před sebou další výzvu v rámci své bohaté kariéry, a to v podobě Ligy mistrů. Také mohu potvrdit, že v trenérském týmu zůstane Martin Brychta,“ prozradil vysokomýtský Petr Jeníček.

Jako vůbec první zahájil přípravu na začátku července FTZS Liberec. „Na začátku přípravy budeme pracovat s širším kádrem, který budeme postupně zužovat. Těší mě doplnění týmu o zajímavá jména a jsem i velice zvědav, jak se prosadí mladí hráči z U19, kteří minulou sezonu podávali velice dobré výkony. Jsem rád, že se povedlo navýšit i počet tréninkových jednotek a doufám, že to bude mít pozitivní dopad na naše výkony v lize. Hlavně bych chtěl, aby se utvořila dobrá parta a hráči měli chuť do futsalu,” řekl trenér Michael Vacek, který měl k dispozici na prvním tréninku 32 hráčů! Liberecké také může těšit fakt, že pro sezonu 2019/2020 se stěhují ze staré haly na Harcově do moderní haly Dukly.

Na novou sezonu se nepřipravují jen kluby, ale i sekretariát Svazu futsalu ČR. „Nový ročník odstartuje v pátek 6. září. Pro kluby první a druhé ligy chystáme tradiční PR seminář, který se uskuteční 29. srpna. Naším cílem je, aby se zvedala nejen kvalita hráčských kádrů, ale také kvalita v oblasti PR a managementu klubů," uvedl pro iSport.cz manažer svazu Michal Pavlík.

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud