Michal Koštuřík
18. ledna 2018 • 20:22

Střelec z EURO Kašpárek si vysloužil velkoklub. Upsal se maďarskému Szegedu

TOP VIDEA
Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse Sestřih finále LM: Real Madrid - Liverpool 3:1. Rozhodly minely brankáře Kariuse
Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra Bohemians - Sparta: Na hřiště jde Lafata! Posledních 10 minut velkého kanonýra
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z VARAŽDÍNU. Na Veszprém to ještě není. Talentovaný šutér Stanislav Kašpárek (21) si zatím vystřílel druhé nejlukrativnější angažmá v maďarské lize. S týmem MOL-PICK Szeged, kde dosud žádný Čech nepůsobil, podepsal tříletý kontrakt. Do pátečního souboje čtvrtfinálové fáze EURO s obhájci zlata z Německa tak půjde přerovský rodák s čistou hlavou. Budoucnost má pořešenou.Zubří, Balatonfüredi, Szeged. Postupné kroky dělá v kariéře Stanislav Kašpárek, který na EURO v Chorvatsku upoutal kurážným projevem. Ve třech zápasech nastřílel třináct branek, nejvíc po Ondřeji Zdráhalovi. V národním týmu je přitom nováčkem, neprověřenou pravou spojkou.

„Má razantní střelu, není podělaný ze situace. Je mu to v dobrém slova smyslu jedno, čehož využívá,“ zaujal i Filipa Jíchu, nejlepšího českého házenkáře všech dob.

Výskok a prásk. Balon z jeho levačky sviští do šibenice. Takto se na evropském šampionátu prezentuje dvoumetrový Kašpárek. Jasně, v únavě taky dělá chyby. Vypálí mimo, špatně přihraje…

Pozitivních momentů však nabízí mnohem víc, i proto vstoupí v platnost jeho kontrakt se Szegedem. Maďarský velkoklub číslo dva a pravidelný účastník Ligy mistrů ví, do čeho jde. „Všichni na mistrovství vidí, jak obrovská střelecká síla v Kašpárkovi je a jak dokázal zaskočit favority. Myslím, že pro nás může být velkou posilou,“ řekl zástupce klubu Szögi Nándor.

Nejde o nahodilý výběr, Szeged monitoroval nadaného mladíka delší dobu. Dohoda byla uzavřena už před šampionátem. Na své pozici bude mít konkurenci ve vyzrálém reprezentantovi Zsoltu Baloghovi. „Je to menší klub než Veszprém, mám šanci si tam dost zahrát. Chtěl jsem zůstat v Maďarsku, a proto jsem se rozhodl takto,“ sdělil Kašpárek, jenž ve středu nasázel Maďarům tři branky a pomohl k jejich vyřazení z turnaje.

„Doufám, že tu porážku nějak skousnou,“ usmál se Kašpárek, jenž se bude stěhovat od Balatonu na jih k srbským hranicím. „Věřím, že to bude změna k lepšímu, posun i po taktické stránce a ohledně spolupráce s trenérem,“ přál si.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze