Házenkáři Karviné slaví první finálovou výhru. Plzeň porazili o šest bodů

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Házenkáři Karviné porazili v prvním finálovém utkání extraligy Plzeň jednoznačně 30:24. Výhodu domácího prostředí budou mít i v nedělním druhém zápase série na tři vítězství. Souboj o bronzové medaile rozehrály lépe Lovosice, které i bez zraněného nejlepšího střelce extraligy Jiřího Motla vyhrály v Zubří 25:24.

Karviná odskočila plzeňským házenkářům sedmibrankovou šňůrou na 12:6 a první poločas vyhrála dokonce o sedm gólů. Velkou zásluhu na tom měl výborně chytající brankář Marjanovič.

Po přestávce však svitla loňským vicemistrům z Plzně naděje. V rozmezí 36. a 44. minuty nedokázali hráči Baníku skórovat a jejich náskok se ztenčil na tři branky (21:18). Pak se ale domácí znovu střelecky chytili, Marjanovič navíc výborným zákrokem zneškodnil Tonarův sedmimetrový hod a Karviná si znovu vybudovala výrazné vedení.

Finále play off házenkářské extraligy mužů - 1. zápas:

Karviná - Plzeň 30:24 (18:11)
Nejvíce branek: Monczka 7/4, Nedoma 6, Brůna 5 - Šíra a Tonar po 5, Stehlík 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 - 2/0. Vyloučení: 5:6. Diváci: 1213.