Favorité na úvod MS v házené nadělovali. Němci rozdrtili společný tým Koreje

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Házenkáři Německa splnili na úvod mistrovství světa roli favorita a v prvním utkání skupiny A porazili společný tým severní a jižní Koreje 30:19. Druhý spolupořadatel turnaje Dánsko rozehrálo šampionát v Kodani ještě drtivější výhrou a potvrdilo ambice na premiérový zisk světového titulu. Olympijští šampioni z Ria de Janeiro na úvod skupiny C deklasovali Chile 39:16.

Němečtí mistři Evropy z roku 2016 porazili mužstvo složené ze 16 hráčů z Korejské republiky a čtyř z KLDR v poločase 17:10. Po přestávce zvýšili před vyprodanou arénou pro 13.500 diváků svůj náskok na konečných 11 gólů. Tým střelecky táhl před domácím publikem v Berlíně kapitán Uwe Gensheimer, který dal sedm gólů.

Dánsko sice s Chile jako první inkasovalo a prohrávalo 0:1, v prvním poločase pak ale dovolili jihoamerickým soupeřům jen čtyři góly. Osmi trefami domácí táhl Casper Mortensen.