Favorité na úvod MS v házené nadělovali. Němci rozdrtili společný tým Koreje | iSport.cz
10. ledna 2019 • 22:08

Favorité na úvod MS v házené nadělovali. Němci rozdrtili společný tým Koreje

SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Házenkáři Německa splnili na úvod mistrovství světa roli favorita a v prvním utkání skupiny A porazili společný tým severní a jižní Koreje 30:19. Druhý spolupořadatel turnaje Dánsko rozehrálo šampionát v Kodani ještě drtivější výhrou a potvrdilo ambice na premiérový zisk světového titulu. Olympijští šampioni z Ria de Janeiro na úvod skupiny C deklasovali Chile 39:16.

Němečtí mistři Evropy z roku 2016 porazili mužstvo složené ze 16 hráčů z Korejské republiky a čtyř z KLDR v poločase 17:10. Po přestávce zvýšili před vyprodanou arénou pro 13.500 diváků svůj náskok na konečných 11 gólů. Tým střelecky táhl před domácím publikem v Berlíně kapitán Uwe Gensheimer, který dal sedm gólů.

Dánsko sice s Chile jako první inkasovalo a prohrávalo 0:1, v prvním poločase pak ale dovolili jihoamerickým soupeřům jen čtyři góly. Osmi trefami domácí táhl Casper Mortensen.

Mistrovství světa házenkářů v Německu a Dánsku:

Skupina A (Berlín):
Německo - Korea 30:19 (17:10).

Skupina C (Kodaň/Herning):
Dánsko - Chile 39:16 (22:4).

Korea hraje na světovém šampionátu házenkářů se společným týmem, v kádru je 16 hráčů z Jižní Koreje a čtyři z KLDR

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2