Házenkářky Mostu neudržely vedení a v Lize mistryň remizovaly

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Házenkářky Mostu ve třetím z šesti zápasů základní skupiny Ligy mistryň remizovaly doma se švédským Sävehofem 25:25. Severočešky po celé utkání vedly, v prvním poločase až o pět branek, ale závěr jim nevyšel a výhru neudržely.

Most, který startuje v Lize mistryň jako první český celek v historii, má po polovině čtyřčlenné skupiny na kontě jednu výhru, remízu a prohru. V tabulce mu patří postupové druhé místo za dosud suverénním obhájcem trofeje Györem, třetí Krim ztrácí na Severočešky bod a Sävehof je o další bod zpět. Do další fáze projdou první tři týmy.

Most před týdnem utrpěl v Chomutově, kde kvůli nevyhovující hale hraje domácí zápasy, debakl 21:46 s Györem. Svěřenkyně trenéra Jiřího Tancoše se ale oklepaly a Sävehof, který v posledních letech kraluje švédské ligy, ani jednou v zápase nepustily do vedení.

Domácí hráčky rychle navyšovaly vedení a už ve 12. minutě upravila Kostelná na pětibrankový rozdíl 8:3. Do kabin šly Severočešky s náskokem 17:13, ale druhá půle jim nevyšla, především závěrečných 10 minut. Od stavu 24:20 inkasoval Most čtyřikrát po sobě a o výhru nakonec přišel. V poslední sekundě domácím zkazilo radost břevno.