Házenkáři i házenkářky postupují na šampionáty, rozhodla zrušená kvalifikace | iSport.cz
24. dubna 2020 • 15:40

Házenkáři i házenkářky postupují na šampionáty, rozhodla zrušená kvalifikace

Autor: iSport.cz, ČTK, kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští házenkáři i házenkářky díky tomu, že evropská federace EHF zrušila kvůli pandemii koronaviru zbytek letošních kvalifikací, postoupili na nejbližší šampionáty. Mužská reprezentace si zahraje v příštím roce na mistrovství světa a ženský tým čeká účast na prosincovém Euru. Rozhodl o tom výkonný výbor EHF.Mužům pomohl k postupu na šampionát do Egypta výsledek z letošního mistrovství Evropy, kde svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše postoupili ze základní skupiny a obsadili konečné 12. místo.

Díky tomu byli nasazeni v play off světové kvalifikace, které dnes EHF zrušila a rovnou rozhodla o evropských účastnících závěrečného turnaje. Český celek se měl utkat na začátku června ve dvojzápase s Černou Horou. Na světovém šampionátu si reprezentanti zahrají poprvé od roku 2015, kdy v Kataru obsadili 17. místo.

Ženský výběr pod vedením trenéra Jana Bašného se představí na Euru díky tomu, že na kontinentálním šampionátu budou startovat stejné týmy jako na minulém závěrečném turnaji předloni. Češky před dvěma lety skončily na ME na předposledním 15. místě. Na Euru, které budou hostit Dánsko a Norsko, si zahrají potřetí za sebou.

Šestizápasová kvalifikace, z níž se dosud odehrála jen dvě kola, byla rovněž zrušena. Český tým vyhrál vloni na podzim úvodní dvě utkání nad Portugalskem a Severní Makedonií a měl ve čtyřčlenné tabulce stejně bodů jako vedoucí Švédky. Zbytek kvalifikace se měl odehrát do léta, což ale podle EHF pandemie koronaviru neumožňuje.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud