Pešta chce zpět do UFC! V Rusku zazářil, soupeře uškrtil v prvním kole | iSport.cz
19. listopadu 2017 • 22:29

Pešta chce zpět do UFC! V Rusku zazářil, soupeře uškrtil v prvním kole

Autor: tej
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Baník - Plzeň: Kayamba si pohrál s Fleišmanem, Chorý těsně minul míč
Opava - Bohemians: Střela veterána Zavadila jen těsně minula levou tyč
VŠECHNA VIDEA ZDE

S návratem do slavné UFC to myslí vážně! Český MMA bojovník Viktor Pešta se po svém konci v nejprestižnější MMA organizaci světa vrátil do klece teprve po druhé, i nyní však oslavil jasnou výhru. V Rusku se utkal v rámci galavečera Fight Night Global s běloruským bijcem Alexejem Kudinem, kterého donutil na konci prvního kola odklepat.I podruhé dokázal jednoznačně zaválet. Viktor Pešta nastoupil proti dvaatřicetiletému Alexeji Kudinovi. Do Ruska odjel pět měsíců poté, co porazil v Praze polského bijce Michala Kita, i nyní od první minuty jasně vládl. Zkušený běloruský bojovník měl na svém kontě třiatřicet zápasů, z toho 23 vítězných. Na české bijce ale nestačil.

Kudin je známý tím, že je kvalitní zejména v postoji. Toho Pešta využil a od první chvíle se ho snažil dostat k zemi, což se mu povedlo celkem rychle. Celé první kolo pak strávil ve výhodné pozici, svému soupeři vyzkoušel nasadit i svou slavnou techniku „bába pod kořenem“, na tu se Kudin ale nachytat nenechal.

VIDEO: Podívejte se na Peštův zápas s Kudinem:

Pouhých osm vteřin před koncem prvního kola Bělorus Peštův nápor nevydržel. Jeho škrcení zezadu (rear-naked choke) proto celkem brzy odklepal. Znovu tak Pešta ukázal, že ho porazit na zemi není vůbec jednoduché.

Pro Viktora Peštu je to velice důležitá výhra, která ho posunula zase o další krok k vytouženému návratu do UFC. Tam se probojoval jako teprve druhý Čech, po čtyřech prohrách a jedné výhře v zámořské soutěži skončil. 

V samotném zápase se ukázal i další Čech. Na zápas mezi Peštou a Kudinem dohlížel špičkový český rozhodčí Jan Voborník.

Český MMA bojovník Viktor Pešta porazil Alexeje Kudina
Český MMA bojovník Viktor Pešta porazil Alexeje Kudina

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud